שתף קטע נבחר

רוצים להיות שרים בעיראק? תשלחו קו"ח

אחרי חודשים של מבוי סתום הוטלה מלאכת הרכבת הממשלה על עבד עבדול מהדי - שמאמין בטכנוקרטים. הוא השיק אתר ומזמין עיראקים שרוצים לכהן כשרים לשלוח קורות חיים, ולכתוב לו למה הם מתאימים לתפקיד

עבד עבדול מהדי, ראש הממשלה המיועד של עיראק, קורא לאזרחים להגיש מועמדות לתפקידי שרים בממשלה שהוא מנסה להקים.

 

בהודעה בפייסבוק הזמין עבדול מהדי "מומחים ובעלי ניסיון" להגיש מועמדות לעבודה במשרדי הממשלה השונים. עד יום חמישי ב-16:00 שעון עיראק יוכלו מועמדים להגיש קורות חיים, ולהציג ראיות שמצביעות על כך שהם עומדים בתנאים לכהונה בממשלה.

עבד עבדול מהדי ראש הממשלה המיועד של עיראק מנסה להרכיב ממשלה (צילום: EPA)
יצליח להרכיב ממשלה? עבד עבדול מהדי(צילום: EPA)

באתר Iraqcabinet2018.com נכתב שגברים ונשים "שעומדים בכל התנאים שמופיעים בחוקה" יכולים להגיש קורות חיים. לפי BBC המועמדים יצטרכו לציין אם הם חברים במפלגה כלשהי, ובאיזה משרד הם רוצים לכהן. הם גם נדרשים לספר מה לדעתם הופך מנהיג למוצלח. עבדול מהדי אמר שהחליט להשיק את האתר אחרי בקשות רבות לפגישות אישיות - גם כדי להציע מועמדות לתפקידים בממשלה.

עבד עבדול מהדי ראש הממשלה המיועד של עיראק מנסה להרכיב ממשלה (צילום: EPA)
(צילום: EPA)
  

כבר חודשים שהפוליטיקה העיראקית נמצאת במבוי סתום, אחרי בחירות שהסתיימו ללא הכרעה. בשבוע שעבר הוטלה על עבדול מהדי מלאכת הרכבת הממשלה. הוא יצטרך להרכיב ממשלה עד 1 בנובמבר. עבדול מהדי, פוליטיקאי איסלאמיסטי-שיעי עצמאי, כיהן בעבר כסגן נשיא, שר האוצר ושר הנפט. הוא ד"ר לכלכלה בהשכלתו.

 

ממשלות קודמות בעיראק היו מפולגות ונגועות בשחיתות והתנהלו בצורה לקויה. ראש הממשלה היוצא חיידר אל-עבאדי ניסה להחליף שרים בטכנוקרטים, אבל המהלך עורר התנגדות עזה במפלגות הקואליציה. הפרלמנט העיראקי לא אישר ממשלה של שרים שאינם פוליטיקאים, והסית נגד הממשלה בהפגנות ב-2016. על רקע הסערה הזו התפטר עבדול מהדי מתפקיד שר הנפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
יצליח להרכיב ממשלה? עבד עבדול מהדי
צילום: EPA
מומלצים