שתף קטע נבחר

אמסלם: "היו זיופים". שלח: "נתניהו מפחד מהתוצאות"

שר התקשורת מתח ביקורת על עמדת היועמ"ש נגד חוק המצלמות בקלפיות ואמר באולפן ynet כי מדובר ב"מהלך הכרחי להתנהלות תקינה". ח"כ שלח מתעקש שמדובר בספין: "נתניהו יודע שהוא הולך להפסיד, הוא המסית, המדיח, המפלג והמשסע הכי גדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית"

 

 

שר התקשורת דוד אמסלם התייחס הבוקר (יום א') בראיון לאולפן ynet לחוק המצלמות שמקדם ראש הממשלה בנימין נתניהו לקראת הבאתו לאישור הממשלה, וטען כי מדובר בחוק הכרחי נוכח הזיופים שלהם טוען הליכוד בבחירות האחרונות.

 

כל העדכונים על בחירות 2019 במקום אחד - מתחם הבחירות של ynet

 

אמסלם ציין כי הטענות לזיופים שהתגלו באחת הקלפיות דווקא לטובת מפלגתו, הן ספין של השמאל. "אנחנו רוצים שלא יזייפו שוב את הבחירות שזויפו כבר לפני ארבעה חודשים. כנראה שזיופים עבור מלצר נמצאים מחוץ לטוהר המידות", אמר. ח"כ עפר שלח (כחול-לבן) טען כי הספין היחיד בסיפור הוא של נתניהו עצמו, שנועד להצילו מהפסד בבחירות.

 

שר התקשורת טען כי במפלגתו משקיעים משאבים רבים על מנת להימנע מהנושא, תוך שהוא מדגיש את המגזר הערבי: "אתם חושבים שהיינו מוציאים כל כך הרבה כסף אם לא היו דברים בגו?"

 

דוד אמסלם הרמת כוסית לראש השנה בגני התערוכה (צילום: מוטי קמחי)
"המשטרה לא בדקה דבר וחצי דבר". אמסלם(צילום: מוטי קמחי)

עפר שלח  (צילום: יריב כץ)
"ספין של נתניהו". עפר שלח(צילום: יריב כץ)

- אתם בשלטון מאז 2009, בכל פעם שניצחתם לא שמענו אף פעם טענות לזיופים, וגם מה שנבדק עכשיו נחשד כזיוף לטובתכם.

אמסלם: "זה לא נכון. המשטרה לא בדקה דבר וחצי דבר, היא עסוקה בלבדוק את הסיגרים של נתניהו. אני ראיתי במו עיניי את התיעוד. אם אנחנו מוציאים כל כך הרבה כסף בעניין בשתי מערכות בחירות, כנראה שאנחנו מבינים שמשהו קורה. את מנדלבליט זה לא מעניין ומלצר כבר ארבעה חודשים עושה הכל כדי לא לטפל בסיפור של המצלמות".

 

- את החושב שמנדלבליט רוצה שהבחירות יזויפו?

"מלצר הוא יו"ר ועדת הבחירות והתיק הוא שלו. כל הזיופים האלה קרו במשמרת של מלצר. בית המשפט קבע שיש זיופים. אף אחד לא מתעסק בזה. אני אומר באופן מעשי, המצלמה בקלפי לא פוגעת באף אחד".

 

- מנדלבליט ומלצר חושבים אחרת, שהמצלמה כן פוגעת.

"זה השקר הגדול, הכל התחיל כבר לפני חודשיים. מלצר לא רצה מצלמות כי זה מצריך הרבה לוגיסטיקה. תזכרו את הטיעון הראשון שלהם, שהדבר ירחיק מהקלפיות את המצביעים הערבים. כשזה לא תפס הם פנו לצד הלוגיסטי ולטענות על כאוס בקלפיות. מנדלבליט הוא היועמ"ש, הוא לא קצין לוגיסטיקה של ועדת הבחירות".

 

- אתם מערערים על הלגיטימיות של הבחירות שבועיים לפני הבחירות.

"אנחנו מדברים על זה שלושה חודשים, הגשנו עשרות תלונות למשטרה ולוועדת הבחירות, יש עתירה בבית המשפט על ספירת הקולות. עד עכשיו אנחנו תרמנו את חלקנו לטוהר הבחירות".

 

ח"כ שלח כאמור טען כי המהלך הינו הספין התורן של הליכוד: "האם לטובת הספין העלוב הזה של אדם שיודע שבעוד שבוע וחצי הוא הולך להפסיד את הבחירות אנחנו צריכים לתת יד לתהליך חקיקה לא ראוי ולפגיעה בטוהר הבחירות? היועמ"ש קבע שיש מניעה משפטית לחוקק חוק מסוג זה בעיתוי הנוכחי. יו"ר ועדת הבחירות הציעה הצעה טובה – שהדבר יהיה בידי המדינה, בידי גוף ממלכתי. הבעיה היא שנתניהו לא רוצה טוהר מידות וסדר, הוא רוצה מהומה, לצעוק ערבים ובוגדים".

 

-אז אתה אומר שהכל בלוף?

שלח: "ודאי, לא יהיה חוק כזה. אני שומע את אמסלם ומבין שיש התקפה על היועמ"ש, על ועדת הבחירות המרכזית ועל התקשורת. הכל כדי ליצור דה לגיטימציה לתוצאות שמהן הליכוד מפחד".

 

-בסקרים שלכם כרגע יש כמות גדולה של מנדטים שהולכים לפח.

שלח: "אני מוטרד מאחוזי ההצבעה. הגענו לבחירות האלה כי נתניהו לא עשה את הדבר הדמוקרטי, הוא לא החזיר את המנדט לנשיא כשלא הצליח להרכיב ממשלה. נוצרה תחושה של אדישות מסוימת בציבור, ואני רוצה שאנשים יתנערו ממנה ויבינו את החשיבות של מה שמונח על הפרק".

 

חבר הכנסת שלח התייחס גם לבנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, והציוץ שלו על יצחק רבין ז"ל שחולל סערה, "אני ממש לא יודע מה קורה שם. לאורך השנים שיש עתיד קיימת, אנחנו משתדלים לא להתייחס לבני משפחתו של ראש הממשלה. במקרה הזה נחצו קווים אפילו בשביל יאיר נתניהו. אני לא יודע אם זה היה מתואם עם אבא שלו, אבל אם הבן שלי היה מצייץ ציוץ כזה הייתי אומר לו בני הטוב אני מאוד אוהב אותך, אבל אתה לא עולה יותר, לא מצייץ ולא בפייסבוק. מכיוון שהדבר הזה נמשך כבר הרבה זמן, אין לי אלא להניח שזה לשביעות רצונו של ראש הממשלה".

 

- אבא שלו התנער אתמול די בתקיפות מהדברים.

"אבא שלו הוא מומחה גדול בלהתנער. הוא תמיד מתנער, בעיקר בצורה שמזכירה עוד פעם על מה מדברים, זו השיטה שלו. בנימין נתניהו זה המסית, המדיח, המפלג והמשסע הכי גדול בתולדות הפוליטיקה הישראלית, והסיפור הקטן והעצוב הזה הוא רק חלק מזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ'
דוד אמסלם
צילום: יואב דודקביץ'
מומלצים