שתף קטע נבחר

שיקרה בקורות החיים והולכת לכלא

אוסטרליה: ורוניקה טייריו הספיקה לשלשל לכיסה יותר מ-33 אלף דולר לפני שמעסיקיה גילו ששיקרה על עברה התעסוקתי ועל השכלתה. את המראיינים הפנתה לקבל המלצה מ"גברת בסט" – שהייתה למעשה היא עצמה

בית משפט באוסטרליה שלח אתמול (יום ג') לשנתיים בכלא את ורוניקה הִילדה טייריו, שבאמצעות מסמך קורות חיים שקריים ותחבולות נוספות במהלך המיונים זכתה בתפקיד ציבורי בכיר, שבצדו שכר גבוה. היא הורשעה בהונאה, מרמה וניצול של משרה ציבורית.

 

עוד סיפורים מהעולם בעמוד הפייסבוק של דסק החוץ

אוסטרליה שיקרה קורות חיים שנתיים מאסר ()
התחזתה ל"גברת בסט". טייריו

טייריו בת ה-46 הגישה בשנת 2017 מועמדות לתפקיד של מנהלת מערכות מידע במשרד ראש הממשלה והקבינט של מדינת המחוז דרום אוסטרליה – משרה ממשלתית שהשכר עבורה הוא 270 אלף דולר אוסטרלי בשנה (185 אלף דולר אמריקני). היא הספיקה לעבוד בתפקיד יותר מחודש ולהרוויח 33 אלף דולר אוסטרלי.

 

אלא שהידרדרות במצבה הנפשי של טייריו עורר את חשדם של האנשים סביבה. כשפתחו בבדיקה התברר כי במסמך קורות החיים שלה שיקרה בנוגע לעברה התעסוקתי ולהשכלתה. עוד התגלה שכשזומנה לריאיון והתבקשה למסור שמות של ממליצים הפנתה את המראיינים ל"גברת בסט", שלכאורה העסיקה אותה בעבר. כשאלה שוחחו עם "גברת בסט" שמעו ממנה שבחים רבים על טייריו, אבל בהמשך התברר שהייתה זו טייריו עצמה ששוחחה איתם תחת השם "גברת בסט".

קורות חיים אילוסטרציה מחשב (צילום: shutterstock)
שלחה קורות חיים שקריים לעוד חברות. אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

אם לא די בכך, אחיה של טייריו כתב לה מכתב המלצה, ואחרי שנכנסה לתפקיד היא שכרה את שירותיו, אף שלא היו לו כישורים או עבר תעסוקתי שיצדיקו זאת. בשלושת השבועות שלו בתפקיד הספיק להרוויח יותר מ-23 אלף דולר אוסטרלי.

 

בית המשפט גזר על טייריו 25 חודשי מאסר, וקבע כי בשנה הראשונה שלה בכלא לא תוכל לקבל חנינה. השופט הדגיש כי הביא בחשבון את מצבה הנפשי של טייריו, הסובלת ממניה דפרסיה. עורך דינה מסר שהיא חשה בושה עצומה על שעשתה.

 

במהלך בדיקת עברה של טייריו התברר שככל הנראה השתמשה במסמכי קורות חיים שקריים גם כדי לזכות במשרות בשתי חברות ב-2012 וב-2014. עוד נודע שבחשבון הלינקדין שלה השתמשה בתמונה של הדוגמנית קייט אפטון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים