שתף קטע נבחר

העדויות החדשות והחיפושים שנמשכים: לאן נעלמה נגה יצחק?

יומיים לפני יום הולדתה הסתובבה נגה ברמת גן במקום להגיע לעבודה ולפתע נעלמה. החיפושים נמשכים כל הזמן ועדויות חדשות טוענות ששהתה בהוסטל בירושלים וביקרה בחנות בצפת. אביה: "הלב מרגיש שהיא בחיים, מקווה שנזכה לראות אותה בריאה ושלמה". כתבה ראשונה בסדרת "נעדרים"

 

 

כמעט שנה ושלושה חודשים עברו מהיום שנגה יצחק יצאה מהבית ולא הגיעה לעבודה. מאז נעשו חיפושים בלתי נפסקים, התקבלו עדויות סותרות של אנשים שראו אותה בכל רחבי הארץ ואת הכל מוביל אבא שלה, רון, שלא מאבד תקווה. אבל למרות כל ההתפתחויות עדיין נותרה השאלה – מה גרם לנגה להיעלם ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-34? כתבה ראשונה בסדרת "נעדרים".

  ()

שום פעולה שעשתה נגה ביום שבו נעלמה לא העידה בבירור על שצפוי לקרות. ב-21 בנובמבר 2018, יומיים לפני יום הולדתה, נגה הסתובבה בכיכר רמב"ם ברמת גן, אכלה המבורגר, ובמשך שעתיים הסתכלה על העוברים והשבים בכיכר. אל משמרת הצהריים שהייתה לה בעבודה ברמת החייל היא לא הגיעה וב-01:00 בלילה כבה הטלפון הסלולרי שלה – מאה מטרים מהמקום שבו אכלה בצהריים. אחרי שבמשך יותר מיממה לא התקבל שום סימן מנגה, אביה רון פנה בבוקר אל המשטרה והצהיר עליה כנעדרת.

 

המכשיר הסלולרי אותר לאחר שבועיים אצל אישה שמצאה אותו נטוש סמוך לכיכר. לפי המשטרה, הטלפון ננטש ולא נלקח בכוח ואין עליו שום דבר שיכול להסביר את ההיעלמות.

 

נעדרים נעדרת נגה יצחק חצי חצי ביג ()

נגה יצחק נולדה בתל אביב, כשהייתה בת שש הוריה התגרשו והיא עברה לגור עם אביה רון. אחרי שירותה הצבאי היא טסה לארה"ב, שם הכירה את בן זוגה הקודם דן, איתו התחתנה וחיה במשך שלוש שנים. למרות שנפרדו לבסוף, הם שמרו על קשר טוב, ואת הלילה לפני שנעלמה היא העבירה בדירתו.

 

חבריה סיפרו שהיא אדם חייכן ומלא אהבה, קשובה מאוד לסובבים אותה ושהיא נתנה בקלות אמון באנשים, דבר שמדאיג מאוד את המשפחה מאז היעדרותה. גם העובדה שעברה אירוע טראומתי לפני כמה שנים, שעלול להשפיע עליה נפשית גם היום, לא מרגיע את המשפחה. נגה נהגה להחליף מקומות עבודה כל כמה חודשים ובעקבות כך נקלעה לקשיים כלכליים שבני משפחתה לא ידעו עליהם. בתקופה שלפני היעדרותה היא עבדה בקייטרינג, אך כאמור, ביום שבו נעלמה היא לא הגיעה למשמרת.

 

הקשר בין נגה לאביה רון היה חזק מאוד. בטלפון הנייד שלו עדיין שמורים הסרטונים ששלחה לו, וההודעות האחרונות ששלח לה יום לאחר שנותק איתה הקשר. בשעות אחר הצהריים הוא כתב: "מה שלומך מתוקה שלי? מחר יום הולדת, דברי איתי שנתכנן". ההודעה השניה כבר ביטאה חשש לשלומה: "נגי את מדאיגה אותי מאוד, בבקשה תחזרי דחוף".

הנעדרת נוגה יצחק ()
נגה ואביה רון

נעדרים נגה יצחק הודעות וואטסאפ אבא ()
ההודעות האחרונות
 

"אין יום ואין לילה שנגה לא במחשבה, לא בלב, ולא בתודעה שלי ושל החברים", סיפר האב. "כל הזמן אנחנו חושבים מה אפשר לעשות ובאיזה כיוונים לפעול". לדבריו, מאז ההיעלמות התקבלו עשרות פניות של אנשים שטוענים שראו את נגה בין היתר באזור אילת, בבית שמש, בירושלים ובמרכז הארץ. כל פנייה כזו נבדקת על ידי המשפחה והמשטרה ועד עתה נערכו סריקות רבות ביערות וחופים ונבדקו מצלמות אבטחה במקומות שבהם נטען שנגה נצפתה. בחלק מהמקרים נשללה האפשרות שמדובר בנגה ובחלקם נשאר סימן שאלה. 

 

הרישום בהוסטל בירושלים

העדויות על מקום הימצאותה האפשרי של נגה ממשיכות כל הזמן להגיע למשפחה ולמשטרה. באוקטובר 2019 התקבלה פנייה מצעירה ששהתה בהוסטל לנערות בסיכון בירושלים וטענה שצעירה בשם נגה ביקשה לישון במקום, למרות שהיא הייתה בת 26 - מבוגרת מהנערות ששוהות בהוסטל.

 

ברשימות של ההוסטל מופיעים רק השמות הפרטיים של הנערות, כדי לשמור על ביטחונן, ואכן באותו הלילה הופיע ברשימות השם נגה. "לא מצאנו שום ציון שזו אכן נוגה, למרות שמבחינת הגיל זה מתאים", סיפר האב. הוא פנה למשטרה והם החלו לערוך חיפושים באזור הסמוך להוסטל.

הנעדרת נוגה יצחק ()
החיפושים אחרי נגה יצחק. בהוסטל בירושלים נמצא רשום "נגה" והתקבלה עדות שהייתה שם, אך אין לכך תיעוד

הנעדרת נוגה יצחק ()

בנוסף התקבל דיווח מאדם שטען כי ראה את נגה בפארק הסמוך להוסטל, אבל במצלמות שנמצאות במקום ניתן לראות רק חלקי גוף ולא תמונה מלאה שמאפשרת זיהוי ודאי. מנהלת ההוסטל והתושבים ברחובות הסמוכים לא ידעו להגיד בוודאות אם אותה צעירה ששהתה במקום היא אכן נגה יצחק.

 

באותה התקופה יצר קשר עם המשפחה אדם שסיפר כי הוא לקח את נגה טרמפ אחרי שטיילה באזור לטרון. מאוחר יותר הבין שאותה צעירה עלולה להיות נגה, שבאותו הזמן נעדרה כבר כמעט שנה. בכביש שבו היא עלתה על הטרמפ אמנם מוצבות מצלמות, אך בצילומים קשה לזהות אם נגה היא זו שעולה לרכב.

 

חיפושים בצפון, בשפלה ובדרום

בדצמבר האחרון התקבלו עדויות של שתי נשים מאזור הצפון שטענו שראו את נגה. אחת מהן סיפרה לרון שנגה "נכנסה לחנות שלה בצפת, בדקה שמלות ויצאה". השנייה סיפרה שראתה את נגה לפני שנה ביישוב כדיתה שנמצא בסמוך לצפת. "זה ישב לה על המצפון והלב ורק עכשיו העזה לתת פרטים ולהיחשף", סיפר האב. "רצנו מאפס למאה באותו הרגע. אנחנו והמשטרה וכל מי שהיה צריך לעזור בחיפושים האלה".

נעדרים נגה יצחק אחאב בקר עד נס ציונה (צילום: ניצן דרור)
בקר. "יצאתי לטייל עם הכלבות ופתאום ראיתי מישהי יוצאת מהשיחים"(צילום: ניצן דרור)

פנייה חריגה נוספת הייתה של אחאב בקר מנס ציונה, שפרסם ביוני שעבר פוסט בעמוד הפייסבוק שלו על אישה שראה ישנה בשיחים בפארק בנס ציונה. תיאורה הכללי והגיל של הצעירה התאימו לאלה של נגה. "יצאתי לטייל בבוקר עם הכלבות בגינה הציבורית ופתאום ראיתי מישהי יוצאת מתוך השיחים", סיפר. "היא לבשה מכנסיים שחורות, חולצה אפורה, בגדים מקומטים והיה לה שיער שחור פזור. זה היה נראה שהיא בילתה שם את הלילה".

 

עדות נוספת התקבלה מאילת - הילה לחמי טענה שראתה בוודאות את נגה, אך רק לאחר שראתה את תמונתה בתקשורת הבינה שמחפשים אחריה. "ראיתי אותה לפני שבועיים באילת", כתבה לחמי בעמוד פייסבוק שנפתח כדי לסייע בחיפושים אחרי נגה. "הבעיה היא שלא זיהיתי אותה באותו הרגע, רק אחרי יומיים קראתי על זה. אני בטוחה במיליון אחוז שזו נגה".

 

מאז היעלמותה של נגה נמצאת החקירה באחריות תחנת המשטרה תל אביב צפון, חקירה שלא נגמרת. "אנחנו כל הזמן בפעילות על התיק הזה, הוא לרגע לא יורד מסדר היום", סיפר פקד גל חומרי, הממונה על החקירה. "הקמנו צוות שהתעסק אך ורק בפעולות למציאתה ולאחר תקופה החלפנו צוות כדי לראות כיוונים אחרים ולבדוק אם יש משהו שהצוות פספס".

 

לטענתו של פקד חומרי, במקרה של נגה כל האפשרויות פתוחות: "אנחנו מתייחסים בכל דבר כאילו נגה בחיים ואנחנו עושים הכל כדי למצוא אותה. מצד שני, יש גם אופציה שלצערנו יכול להיות שהיא לא בין החיים. גם לפעולות האלה אנחנו נדרשים ומבצעים אותן".

 

בינתיים רון לא מפסיק לאבד תקווה, ובודק כל עדות שמגיעה בתקווה להחזיר אליו את בתו ולוודא שטוב לה: "הלב מרגיש שנגה בחיים. אני מקווה שהיא לא נמצאת במקום שמסכן אותה, שגורם לה רע. אני מקווה שיגיע היום שתהיה תקשורת ונזכה לראות את נגה חיה בריאה ושלמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים