שתף קטע נבחר

בצעד חריג: אסיר קיבל אישור לטיפולי פוריות

בית המשפט אישר להוציא מבית הכלא דגימת זרע של אסיר המרצה 29 שנות מאסר בגין הריגה - במטרה להכניס את בת זוגו להיריון במסגרת טיפולי פוריות

אילוס אילוסטרציה אסיר סוהר בית סוהר כלא (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה(צילום: shutterstock)

בית המשפט המחוזי בנצרת אישר הבוקר (שלישי) להוציא מבית הכלא דגימת זרע של אסיר במטרה להכניס את בת זוגו להיריון במסגרת טיפולי פוריות. השופט יוסף בן חמו אישר את בקשת האסיר, לאחר שהאסיר ושב"ס הגיעו להסכמות בתום דיונים ארוכים שנערכו במשך חודשים.

 

האסיר, בשנות ה-30 לחייו, מרצה עונש מאסר של 29 שנה בגין הריגה על רקע פלילי, ונמצא בכלא שיטה (שאטה) בצפון כבר יותר מעשור. על פי העתירה שהוגשה לבית המשפט על ידי עורכת דינו אור שפירו-סער, האסיר ובת זוגו ניסו להיכנס להיריון זמן מה באמצעות מפגשי התייחדות בתוך כתלי בית הכלא.

עו
"לא הוגבלה זכותו של האסיר להקמת משפחה". עו"ד אור שפירו-סער(צילום: עדי אורני)

משלא הצליחו בדרך זו, קיבל האסיר את האישור משב"ס להתחלת טיפולי פוריות, ושתי דגימות זרע שלו הועברו לבת זוגו שאף נכנסה מאחד מהם להיריון אשר הסתיים בהפלה.

 

על פי העתירה, האסיר ביקש בארבעת החודשים האחרונים לבצע את המהלך בשנית בתקווה שהפעם בת הזוג תיכנס להיריון ותלד, אך נדחה בכל פעם בטענות אחרות. לכן החליט האסיר לעתור לבית המשפט, שאישר את המהלך, כאמור בהסכמת שב"ס.

 

"אנו שמחים שבסופו של יום, שירות בתי הסוהר נעתר לבקשת האסיר", אמרה עו"ד שפירו-סער. "הגם שהדבר הצריך פנייה לבית המשפט, זה אישר הוצאת הזרע לצורך טיפולי הפוריות שהאסיר עובר יחד עם רעייתו, ובכך לא הוגבלה זכותו של האסיר לאבהות ולהקמת משפחה, חרף העובדה כי מדובר במי שנמצא שנים ארוכות מאחורי סורג ובריח".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים