שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock, עמית שאבי, ירון ברנר

מיכאלי נגד פרץ: "עלול לתת יד להרס הדמוקרטיה בישראל"

ברקע הדיווח על חבירה אפשרית של בכירי העבודה פרץ ושמולי לממשלת נתניהו הבאה, קראה ח"כ מרב מיכאלי באולפן ynet להצביע במפלגה נגד המהלך: "במקום יד על ההגה, הם יהיו בחלק האחורי של האוטובוס - במקום שבו נתניהו מושיב את כל מי שלא צריך להפריע לו". ואין לה כוונה לעזוב

 

ח"כ מרב מיכאלי (מפלגת העבודה) מתחה הבוקר (יום ג') ביקורת חריפה על היו"ר עמיר פרץ, שלפי דיווחים צפוי להצטרף יחד עם ח"כ איציק שמולי לממשלה הבאה של בנימין נתניהו. "כל מי שמצטרף לנתניהו נותן יד להרס הדמוקרטיה של מדינת ישראל, זו הסכנה הכי גדולה במשבר שאנחנו נמצאות ונמצאים בו", אמרה ח"כ מיכאלי בריאיון באולפן ynet.

 

אתמול דווח כי יו"ר כחול לבן בני גנץ וח"כ פרץ סיכמו כי מפלגת העבודה תהיה חלק מהקואליציה ואף תקבל שני תיקים בממשלה הקרובה: תיק הכלכלה לפרץ ותיק הרווחה לח"כ שמולי. תפקידי השרים שיש לגנץ.

 

ח"כ מיכאלי, שהודיעה כי היא מתכוונת להיאבק בהחלטה במסגרת מוסדות מפלגת העבודה, אמרה הבוקר כי "בני גנץ החליט להצטרף לנתניהו, הפרת הבחירות החגיגית ביותר אולי. יותר ממיליון הצביעו לו בגלל סיבה אחת: הוא אמר שיחליף את נתניהו ולא יצטרף אליו. הוא החליט לעשות את ההפך.

 

"אז זאת אומרת שממשלה כבר יש, נכון? לא הולכות לבחירות חדשות. אבל מפלגת העבודה, שכל הזמן אמרה 'אנחנו לא רוצים להחליף רק את נתניהו, אלא גם את המדיניות שלו', לא יכולה לבוא היום ולהיכנס לממשלה".

"הסכנה הכי גדולה במשבר". ח"כ מיכאלי עם יו"ר העבודה פרץ (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
"הסכנה הכי גדולה במשבר". ח"כ מיכאלי עם יו"ר העבודה פרץ(צילום: יואב דודקביץ)

 - הרבה פעילים אומרים שחייבים להיכנס לממשלה.

"אתה צריך לראות מה קורה בטלפון שלי וברשתות החברתיות שלי. שבע שנים שאני בפוליטיקה, לא הייתה כזאת התייצבות אצלי לאנשים שאומרות ואומרים 'אנחנו איתך  ומאחורייך'. אין צורך במפלגת העבודה בשביל להקים היום ממשלה. קרה דבר מדהים: כחול לבן התפרקה מוקדם מהצפוי, אני אמרתי כל הזמן שכחול לבן לא תהיה איתנו הרבה זמן, אבל מפלגת העבודה תחזור ביום שאחרי והיום שאחרי הוא כאן".

 

- עמיר פרץ אומר שבממשלה אפשר לרסן את מה שהימין רוצה ולהביא הישגים.

"נתניהו הודיע אתמול על התוכנית הכלכלית שלו, אז איך בדיוק מפלגת העבודה יכולה להשפיע על התוכנית הכלכלית? התוכנית של נתניהו נותנת פרוטות לעצמאיות ולעצמאים, למפוטרות ולמפוטרים, לכל האימהות החד-הוריות ולכל הקשישים שעכשיו בגלל שהם יקבלו דמי אבטלה - זה יקצץ להם את הקצבאות האחרות".

איציק שמולי (צילום: אבי מועלם )
ח"כ שמולי. יקבל את תיק הרווחה?(צילום: אבי מועלם )

- אז מפלגת העבודה תהיה עציץ בממשלה?

"אילו חשבתי שמפלגת העבודה יכולה להיות עם הידיים על ההגה - הייתי הראשונה שמאוד שמחה להיות עם הידיים על ההגה. מה, אני לא רוצה להיות שרה? אין לי תוכניות לכל המשרדים חוץ מלמשרד התיירות? אבל אנחנו לא נהיה עם הידיים על ההגה, אנחנו נהיה בחלק האחורי של האוטובוס, במקום שבו נתניהו מושיב את כל מי שצריך לא להפריע לו.

 

"יש לי הרבה כבוד לעמיר פרץ. תמכתי בו הרבה שנים, הלכתי בכל הקמפיינים האלה ואמרתי 'אני מאמינה לעמיר'. אני רוצה עדיין לשכנע את עמיר פרץ לא לעשות את הטעות הזאת, ואני רוצה לשכנע את צעירות וצעירי הוועידה של מפלגת העבודה שמתישהו בקרוב יצטרכו להצביע על זה".

יו
יו"ר הכנסת גנץ. "הפרת הבחירות החגיגית ביותר"(צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת)

Prime Minister Benjamin Netanyahu  ()
ראש הממשלה נתניהו."התוכנית שלו נותנת פרוטות"

- את מאוכזבת באופן אישי מפרץ?

"אני מנסה לשכנע אותו גם עכשיו לא לעשות את הטעות הזאת, הטעות הזאת היא קודם כל למדינת ישראל משום שראש הממשלה לא מהסס להפר צו של בית משפט עליון. אומרים כל כך הרבה על נתניהו 'הוא קוסם'. הוא לא קוסם, הוא פשוט חסר עכבות. מי מאיתנו לא הייתה רוצה להפר לפעמים צו של בית משפט שלא נוח לה? אף אחת לא מעיזה ובצדק. הוא מרשה לעצמו לעשות מה שאף אחד לא עושה".

 

- לראיה לבני כשרת משפטים וכחלון כשר האוצר בלמו את נתניהו.

"אי אפשר לבלום אותו. אנחנו המדינה היחידה שבגלל הקורונה - השירות החשאי בה עוקב אחרי האזרחיות והאזרחים, אנחנו המדינה היחידה שהשביתה את מערכת המשפט בהיקף כזה. אנחנו המדינה היחידה שניסתה למנוע מהפרלמנט לפעול. אי אפשר לבלום את נתניהו, רק אפשר להעצים אותו ולתת לו עוד ועוד זמן בשלטון".

 

"בשבע שנים באופוזיציה בלמנו יותר דברים ממה שאנשים בלמו מהקואליציה. אין דמוקרטיה אם אין פיקוח על הממשלה ובצד השני מישהו שמאמין בדברים שהם ממש הכרחיים לחיים עצמם. למפלגת העבודה יש הזדמנות אדירה לחזור ולבנות את עצמה בתור המפלגה הגדולה בתוך גוש המרכז-שמאל. היא חייבת לקחת את ההזדמנות הזאת בשתי ידיים, והיא לא יכולה לעשות את זה בהצטרפות לנתניהו".

 

- את נשארת במפלגת העבודה?

"לא עוזבת לשום מקום. לא שיניתי והפרתי את הבטחת הבחירות שלי, אני נאמנה למה שהבטחתי בבחירות האלה ואלה שלפניהן ואלה שלפניהן - לא לשבת תחת בנימין נתנינהו. זה נראה לי מאוד ברור. על חברי וחברות מפלגת העבודה להצביע נגד הכניסה לממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב דודקביץ
ח"כ מיכאלי וח"כ פרץ
צילום: יואב דודקביץ
מומלצים