שתף קטע נבחר

צילום: דוברות הדסה עין כרם, AFP

בית החולים בבני ברק למשרד הבריאות: לא נוכל לקבל מונשמים

במעייני הישועה, שבו מאושפזים 12 חולים מונשמים, דרשו ממשרד הבריאות מוניטורים נוספים – אך קיבלו ציוד לא מתאים. בתגובה הודיעו כי לא יוכלו לקבל עוד מונשמים. בעקבות הפרסום - באיכילוב הציעו סיוע: "העבירו אלינו חולים מונשמים"

 

בית חולים מעיני הישועה  ()
מעייני הישועה

פרסום ראשון: בית החולים מעייני הישועה בבני ברק הודיע היום (שלישי) למשרד הבריאות, כי לא יוכל יותר לקבל חולים מונשמים עקב מחסור במוניטורים.

 

 

 
 
 

לפי בית החולים, הדרישה למכשירים לניטור חולים מונשמים הועברה למשרד הבריאות, אולם הציוד שהגיע היה לא מתאים.

1208 (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

כרגע מאושפזים בבית החולים 12 חולים מונשמים, לאחר ששלושה נגמלו ממכונות ההנשמה. 

 

בעקבות הפרסום ב-ynet, קרא מנהל בית החולים איכילוב בתל אביב, פרופ' רוני גמזו, למשרד הבריאות ולמנהל מעייני הישועה פרופ' מוטי רביד: "תעבירו אלינו מונשמים. איכילוב ערוך ומוכן לקבלתם באופן מיידי למען בריאות אחינו, תושבי בני ברק".

 

על-פי הנתונים שהוצגו באחד מדיוני "ועדת הקורונה" בכנסת, שהתכנסה לראשונה לפני כשבועיים, בישראל 1,437 מכונות הנשמה פנויות בלבד ובסך הכול כ-2,100 מכונות הנשמה זמינות. לאחר הדיון עדכן משרד הבריאות כי בפועל המספר גבוה משמעותית ועומד על כ-2,800 וכי מכונות ההנשמה בצה"ל לא נספרו.

 

במסקנות הביניים של הוועדה נכתב כי בפרק הזמן שבין התפרצות הנגיף בסין ועד לסוף החודש שעבר - ישראל כלל לא הצטיידה במכונות הנשמה נוספות. היום אמרו במשרד הבריאות כי בישראל 3,063 מכונות הנשמה.

 

לעניין המחסור במעייני הישועה טרם נמסרה תגובה ממשרד הבריאות.


פורסם לראשונה 07/04/2020 13:10

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים