שתף קטע נבחר

צילום: AFP, מוטי קמחי

הגבלת נבחנים ושמירת מרחק: נקבע מועד חדש לפסיכומטרי

המרכז הארצי לבחינות והערכה הודיע כי הבחינה הפסיכומטרית שהייתה אמורה להתקיים בסוף אפריל תידחה לתחילת יוני תחת הגבלות משרד הבריאות. גם בחינות יע"ל ואמי"ר יתקיימו בתאריכים אלו

ארכיון  (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות") (צילום: יריב כץ,
ארכיון (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות")
 

 

הבחינה הפסיכומטרית שהייתה אמורה להתקיים בתחילת אפריל ונדחתה בשל נגיף הקורונה, תתקיים בכמה מועדים, בשבוע שבין 31 במאי ל-4 ביוני. מספר הנבחנים המרבי הוגבל בכל כיתה ונקבע מרחק מינימלי של שני מטרים בין נבחן לנבחן.

 

חשיפת ynet | האוניברסיטאות הגדולות יאפשרו קבלה ללא פסיכומטרי

 

כל העדכונים על נגיף הקורונה

 

המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, בשיתוף ועד ראשי האוניברסיטאות, החליט שהבחינה תתקיים בשמונה קמפוסים ברחבי הארץ. הבחינה הייתה אמורה להתקיים ב-7-6 באפריל ונדחתה עקב משבר הקורונה. ההחלטה התקבלה בהמשך לנוהל משרד הבריאות לקיום בחינות במוסדות האקדמאיים.

 

אינפו גרפיקה מתווה משרד הבריאות חזרה יציאה שגרה נגיף קורונה הקורונה ()
.

 

 

 

בחינת אמי"ר לקביעת רמת הידע באנגלית ובחינת יע"ל לקביעת רמת הידע בעברית יתקיימו גם הן בתאריכים הללו. הבחינה בתנאים מותאמים תתקיים במהלך שלושת השבועות הראשונים של יוני. כל הבחינות יערכו בכפוף לנוהל משרד הבריאות לקיום בחינות, המחייב הקפדה על מספר הנבחנים בהתאם לגודל כיתה, שמירת מרחק מינימלי של שני מטרים בין נבחן לנבחן והקפדה על תנאי היגיינה.

 

הודעה מסודרת על מועד הבחינה ופרטי השיבוץ החדשים תישלח לכל הנבחנים במהלך השבועיים הקרובים. כמו כן, תועבר הודעה מסודרת לנבחנים על ההיערכות הנדרשת מהם, בהתאם לתקנות משרד הבריאות.

 

 

 

מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ד"ר ענת בן סימון, אמרה כי "עם קבלת אישור משרד הבריאות לקיום הבחינות, נערכנו בשיתוף עם ור"ה לקיים את הבחינה במועד המוקדם האפשרי, תוך מתן התראה של שלושה שבועות ויותר לפני מועד הבחינה שנקבע. מתוך רצון להקל ולסייע ככל שניתן בתהליכי ההרשמה לשנת הלימודים הבאה, האוניברסיטאות ימתינו לציוני הבחינה הפסיכומטרית, לצורך קבלה למרבית תכניות הלימוד. מידע מפורט בעניין יופיע באתרי המוסדות".

 

כל מי שייבחר שלא להיבחן במועד החדש מכל סיבה שהיא, יוכל לבטל את הרשמתו ולקבל החזר כספי מלא או להעביר את הרשמתו למועד בחינה אחר ללא תשלום דמי טיפול. העברת ההרשמה למועד יולי 2020 אפשרית רק עד 13.5.2020.

 

מהמרכז הארצי נמסר עוד כי ההרשמה לבחינה הפסיכומטרית של מועד יולי ולמבחני אמי"ר ויע"ל שתוכננו לאותו מועד, נמשכת כסדרה והבחינות יערכו כמתוכנן ב-2.7 וב-3.7. ביצוע הבחינות הממוחשבות אמי"רם ויע"לנט יחודש גם הוא בימים הקרובים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
ארכיון
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מומלצים