שתף קטע נבחר

השימוע לדוד ביטן יתקיים ב-15 ביולי

הפרקליטות מייחסת לח"כ מהליכוד תשע עבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשה 1803. אחרי השימוע ייקבע אם יוגש כתב אישום ומה הוא יכלול

 

דוד ביטן (צילום: אבי מועלם)
ח"כ דוד ביטן (צילום: אבי מועלם)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ד') כי השימוע לח"כ דוד ביטן (הליכוד), שלו מיוחסות שורת עבירות שוחד, מרמה והפרת המונים במסגרת פרשה 1803, יתקיים ב-15 ביולי.

 

  • מהן תשע העבירות שמייחסת הפרקליטות לדוד ביטן? - לחצו כאן

 

עורכי הדין דרור מתתיהו, שרון כהנא ואפרים דמרי, המייצגים את ח"כ ביטן, מסרו: "הוא פעל מאז ומתמיד על פי דין ומעולם לא קיבל כספים או טובות הנאה בעד פעולות הקשורות בתפקידו כעובד ציבור. כל ההחלטות שקיבל במסגרת תפקידיו הציבוריים היו ענייניות, על בסיס שיקול דעת מקצועי, כשלנגד עיניו טובת הציבור והיא בלבד. לאחר שתיחשפנה הראיות והטענות שבאמתחתנו, יתפזר הערפל ותתגלה תמונה שונה בתכלית מזו המשתקפת כאן".

 

בינואר הודיעה פרקליטות המדינה על החלטתה להעמיד לדין את ח"כ ביטן בכפוף לשימוע. היא מייחסת לו תקבולי שוחד בסך 992 אלף שקל בין השנים 2011 ל-2017. המלצות המשטרה ייחסו לו 12 פרשות שונות, אולם היועמ"ש החליט להסיר שלוש מהן.

 

חקירתו של ביטן הסתיימה לפני כשנה וחצי ביחידת להב 433 של המשטרה, בשיתוף עם רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. הפרשה המכונה "תיק 1803" היא אחת מפרשיות השוחד המסועפות, המורכבות והגדולות שנחקרו בישראל אי פעם.

 

על פי פרטי החקירה, שבה נגבו עדויות של יותר מ-300‬ עדים ונחקרו כ-‭80‬ חשודים, קיבל ביטן במסגרת תפקידיו הציבוריים השונים, הן בתקופה שבה היה סגן ראש עיריית ראשון לציון והן בתקופה שבה כיהן כח"כ, שוחד כספי וכן הבטחה לקבלת דירות. בתמורה, נטען, הפעיל ביטן את סמכותו, השפעתו ועוצמת קשריו על גורמים שונים. כך, הוביל לשינוי החלטות, מתן היתרים והפחתת תשלומי עירייה.

 

התיק הועבר לפרקליטות מיסוי וכלכלה ובקיץ המליצה פרקליטת המחוז דאז, ליאת בן ארי, לאמץ את המלצת המשטרה. בעמדתה תמכו גורמים בכירים בפרקליטות המדינה שהעבירו את חוות דעתם ליועמ"ש. עם סיום החקירה עמדת המשטרה הייתה שהתגבשה תשתית ראייתית מספקת לביסוס חשדות נגד עשרות מעורבים, ובהם ח"כ ביטן.

 

בהיבטים אחרים של פרשה 1803, אתמול הודיעה הפרקליטות כי ארנון גלעדי, חבר מועצת העיר תל אביב ולשעבר המשנה לראש העיר, יואשם בקבלת שוחד, מרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע. כדורגלן העבר ואיש העסקים חיים רביבו יואשם בכפוף לשימוע שנתן שוחד לגלעדי. מעורב אחר, יוסף רענן, יואשם בהלבנת הון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים