שתף קטע נבחר

פתרון לאלפי נבחנים: אם ציון הפסיכומטרי לא יגיע עד 1 ביולי – תקבלו החזר

כ-4,200 איש נרשמו לשני מועדים של הבחינה הפסיכומטרית, מחשש שלא יקבלו את הציון הנדרש. אולם, בשל הקורונה, נדחה המועד הראשון, וייתכן כי הציונים לא יגיעו עד מועד הקיץ. המרכז הארצי לבחינות והערכה גיבש פתרון שעשוי לסייע לנבחנים

 

 

באופן חסר תקדים יחזיר המרכז הארצי לבחינות והערכה לסטודנטים 70% מדמי הרישום לבחינה הפסיכומטרית בקיץ ויוותר על חישוב ציון הבחינה. דמי הרישום עומדים על 560 שקלים והסטודנטים יקבלו החזר בסכום של 390 שקלים, כך הודיעה מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות והערכה ד"ר ענת בן סימון למרכזת הקואליציה בוועדת החינוך של הכנסת ח"כ קטי שטרית.

 

 

ההחזר יינתן לסטודנטים שבחרו לגשת לבחינה הפסיכומטרית מועד קיץ לאחר שנבחנו במועד אביב, שנדחה בשל הקורונה, ולא יקבלו את ציון הבחינה הראשונה לפני 1 ביולי, יום לפני בחינת הקיץ. מדובר במאבק שהובילה ח"כ שטרית בעקבות פניות מסטודנטים רבים על רקע דחיית הבחינה. כזכור התפרצות נגיף הקורונה הובילה לדחיית מועד אביב של הבחינה מאפריל ליוני.

 

פתרון לנבחנים (צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות") (צילום: יריב כץ,
פתרון לנבחנים(צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות")

 

עקב כך, נוצר חשש שהנרשמים לבחינה זו לא יוכלו לקבל ציונים לפני מועד הקיץ ביולי. כמקדם ביטחון בחרו 4,200 מהנבחנים להירשם לשני המועדים. שטרית ביקשה להקדים את פרסום ציוני האביב כדי לאפשר לסטודנטים להחליט אם לגשת שוב, ולחסוך מהם דמי רישום על בחינה נוספת בסכום 560 שקל. במקביל ביקשה מיו"ר ועדת החינוך רם שפע לקיים דיון במצוקת הסטודנטים.

 

היות והמרכז הארצי הודיע שהציונים של שתי הבחינות יתפרסמו לאחר מועד יולי , נאלצו אלפים להירשם לבחינה הנוספת בלי לדעת האם הדבר נכון להם והם השיגו את הציון הרצוי.

 

המרכז הארצי הודיע לח"כ שטרית שקיים סיכוי נמוך כי ציוני הבחינה ביוני יתפרסמו לפני בחינת יולי, אולם הם יתגייסו לפעול במתכונת חירום כדי לפרסם את הציונים לפני 1 ביולי. ואולם אם המהלך לא יצלח, מי שנבחן בשני המועדים יוכל, לאחר שיקבל את ציון האביב, לוותר על חישוב הציון של בחינת הקיץ ולקבל החזר כספי בגובה 70% מדמי הרישום לבחינה.

 

35 ימים לבדוק את ציוני המבחן

"החינוך וההשכלה הגבוהה קרובים לליבי", אמרה שטרית. "עם פרוץ המשבר התגייסתי לסייע לסטודנטים ולצעירים. מדובר בדור העתיד וסיוע להם הוא סיוע לכלכלה ולמשק. אני מודה לוועד ראשי האוניברסיטאות שנרתם למהלך ולמרכז הארצי לבחינות והערכה שנענה לפנייתי".

 

מנכ"לית המרכז הארצי לבחינות והערכה ד"ר ענת בן סימון ציינה במכתבה שבחינת אפריל נדחתה, ועם קבלת אישור ממשרד הבריאות, נערך המרכז תוך הוספת ימי בחינה בכפוף לתקנות. 17,000 סטודנטים נבחנו במועד הראשון ומתוכם נרשמו 4,200 סטודנטים למועד קיץ. היא ציינה שלפי התחזית לדיווח ציונים המתבססת על 35 ימי עבודה הדרושים להערכה אנושית הציונים, הנבחנים לא צפויים לקבל את הציון לפני 2 ביולי, היום הראשון של הבחינה במועד קיץ.

 

קטי שטרית ()
"החינוך קרוב ללבי". ח"כ שטרית

 

בן סימון הדגישה שעקב הפניות הוחלט להתגייס במתכונת חירום ולנסות ליישב את חישוב הציונים, אולם מפאת מורכבות תהליך חישוב הציונים, הם אינם יכולים להתחייב לכך. "אם ציוני מועד אביב לא ידווחו לנבחנים עד ל-1 ביולי ייכנס לתוקף נוהל מיוחד, ולפיו כל מי שנבחן במועד אביב וגם במועד קיץ , יוכל לאחר שידווחו ציוני מועד אביב , לוותר על חישוב הציון של מועד קיץ ולקבל החזר כספי בגובה 70 אחוזים מדמי הרישום לבחינה. לכל אורך הדרך וגם היום מאל"ו רואה לנגד עיניו קודם כל את טובת הנבחנים ועושה לרווחתם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מבחן פסיכומטרי
צילום: יריב כץ, "ידיעות אחרונות"
מומלצים