שתף קטע נבחר

בור ללא תחתית: שפל נוסף לסיוף בישראל

לאחר שקוצצו 40 אחוזים מתקציבו, המשבר באיגוד הסיוף נמשך. כדי לייצג את ישראל באליפות העולם עד גיל 20 ובאליפות אירופה עד גיל 23 ייצטרכו הסייפים לשלם אלפי שקלים מכיסם. מאמן הנבחרת: "מדינת ישראל הורגת את הענף"

המשבר נמשך. איגוד הסיוף הודיע אתמול (ב') לספורטאים כי ייאלצו לשלם מכיסם סכום של כ־1,000 אירו כדי לטוס לאליפות העולם עד גיל 20, שתיערך בסוף החודש בפלובדיב, בבולגריה. גם החושקים בהגעה לאליפות אירופה עד גיל 23, שתתקיים במינסק, בלארוס, ייצטרך להוציא סכום דומה מכיסו.

 

הדרישה לתשלום מגיעה לאחר שלפני כחודש התבשר האיגוד כי מתקציבו יקוצצו 40 אחוזים (כ-600 אלף שקל), מה שהביא לפיטורי מספר מאמנים והורדה של 33 אחוזים בשכרם של המאמן הלאומי דורן לויט ומאמן הנבחרת הראשי אוהד בלוה.

 

קנבסקי. תצטרף להוציא הרבה כסף מכיסה הפרטי (צילום: אוגוסטו ביצי) (צילום: אוגוסטו ביצי)
קנבסקי. תצטרף להוציא הרבה כסף מכיסה הפרטי(צילום: אוגוסטו ביצי)

 

בין המועמדים לטוס אפשר למצוא את אלוף אירופה לנוער (2014 ו־2015) וסגן אלוף אירופה בשנה שעברה, יובלי פרייליך, את פאולינה מלנטייב, שדורגה חמישית בשנה שעברה, וניקול טל. השלושה אמורים להגיע למינסק, ורה קנבסקי, שלפני שבועיים זכתה באליפות אירופה עד גיל 20. ברשימה נמצא גם סטס גלפר, אלוף אירופה לקדטים. מספר ספורטאים כבר הודיעו שלא יכולים יהיו לעמוד בדרישת התשלום, ביניהם אלוף ישראל לנוער, עדי גרוסמן.

 

"סייפים אלופים ברמה עולמית כמו ורה וסטס, צריכים לנסוע על חשבונם כדי לייצג את המדינה", סיפר בלוה. "לאיגוד הסיוף ישנם כרגע 14 ספורטאים בסגלים השונים של הוועד האולימפי, שמוכרים בכל העולם. אבל לתחרויות מטרה, לתחרויות החשובות של השנה, הם נוסעים על חשבונם (ומעט בסיוע של היחידה לספורט הישגי – א.א)".

 

"ניסיתי לגייס בעצמי כספים לנסיעות הקרובות, אך זה לא צלח" הוסיף מאמן הנבחרת, "אנחנו מאבדים הרבה סייפים טובים בדרך, ואחרי זה הם חסרים לנו בגילאי בוגרים. מדינת ישראל הורגת את הענף שמצמיח אלופים נפלאים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוגוסטו ביצי
ורה קנבסקי ודורון לויט
צילום: אוגוסטו ביצי
מומלצים