שתף קטע נבחר

בינגהאם: "הימרתי כדי להעביר את הזמן, למדתי את הלקח"

אלוף העולם בסנוקר ב-2015 שהושעה בעקבות הימורים על משחקים הודה שעבר על החוקים, אך הכחיש שהימר על משחקים שלו כפי שנטען בפסק דינו. בנוסף הוא השמיע ביקורת על הנוכחות המוגזמת לטענתו של חברות הימורים בענף

קרוב לשבוע לאחר שהושעה מענף הסנוקר לשלושה חודשים בפועל בעקבות הימורים על משחקים, סטיוארט בינגהאם סיפק התייחסות נרחבת להרשעתו. אלוף העולם ב-2015 לקח אחריות על רוב הסעיפים שבהם הורשע, הודיע כי לא יערער אך גם מתח ביקורת על הנעשה בענף. על פי פסק הדין, בינגהאם הימר בין השאר גם על משחקים שלו, אך נקבע כי הוא לא פעל להטות תוצאה.

 

"אני מאשר שעברתי על החוקים בכל הקשור להימורים על משחקים ואני מצטער שנהגתי כך", מסר בינגהאם בהודעה רשמית, "מעולם לא הייתי ולא אהיה מעורב בהטיית משחקים". בינגהאם הרחיב ופירט על הרגלי ההימורים שלו: "הייתי מהמר על משחקים כדי להעביר את הזמן. מדובר היה בהימורים בסכומים נמוכים. בשנה שעברה התחלתי להמר בתדירות גבוהה יותר, עדיין בסכומים לא גבוהים. לא הייתי צריך לעשות את זה".

 

"נחשפתי לכל הצדדים של ההימורים מאז שהייתי נער". בינגהאם (צילום: getty images) (צילום: getty images)
"נחשפתי לכל הצדדים של ההימורים מאז שהייתי נער". בינגהאם(צילום: getty images)

 

דבר אחד בינגהאם בכל זאת הכחיש בתוקף - את הפסיקה שהימר גם על משחקים שבהם השתתף. עם זאת, הוא הבהיר כי אין בכוונתו לערער, ולו רק כדי לשים סוף לפרשה. בינגהאם מתח ביקורת על כך שלמרות האיסור להמר בענף, חברות הימורים משמשות כספונסריות בטורנירים. "כשחקן סנוקר נחשפתי לכל הצדדים של ההימורים מאז שהייתי נער. שיחקתי פעם בטורניר שאומץ על ידי חברת הימורים והיא סיפקה לכל השחקנים שובר חינם להימורים. החוקים אמנם נועדו להגן על היושרה של המשחק, אבל נראה שמעט מאוד נעשה כדי להגן על השחקנים".

 

בינגהאם הוסיף: "בגלל העונש לא אוכל להתפרנס בשלושת החודשים הקרובים. אני אשרוד בזכות הצלחות העבר, אבל עונשים כאלה על שחקנים עם פחות אמצעים עלולים דווקא לגרום ליותר הימורים במקום לפחות. הצעתי להתאחדות הסנוקר והביליארד לפעול להעברת מסר נגד הימורים בענף, ההצעה הזו לא התקבלה. למדתי את הלקח שלי וההתנהגות הזו לא תחזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: getty images
סטיוארט בינגהאם
צילום: getty images
מומלצים