שתף קטע נבחר

ב.מ.וו M5 קומפטישן - עוד ועוד כוח, ומהירות

הספורט-סדאן החזקה ומהירה של ב.מ.וו תשווק גם בגרסת קומפטישן - חזקה ומהירה עוד יותר. לישראל היא צפויה להגיע בהמשך השנה

תמונות ומידע ראשוני על גרסת קומפטישן ל-M5 החדשה דלפו לרשת. לדברי היבואנית, דלק מוטורס, תחילת השיווק העולמי צפויה לחודש יוני, ומאוחר יותר היא תנחת גם בישראל.


 

בדומה לגרסאות קומפטישן של דגמים אחרים מבית היצרנית, גם כאן מדובר בגרסת קצה למכונית הספורט-סאלון. הספק מנוע ה-V8 טווין-טורבו בנפח 4.4 ליטר עלה ב-25 כ"ס ועומד כעת על 625 כ"ס, בין היתר תודות למערכת פליטה שונה וליברלית יותר, (גם) עם פס קול דרמטי מהדגם הרגיל. שינויים נוספים נוגעים למיתלים המאפשרים הנמכה קלה של המרכב וקשיחים יותר במצבי הנהיגה ספורט וספורט-פלוס.

ב.מ.וו M5 קומפטישן ()

למרות שלא פורסם מידע נוסף, סביר להניח ששרשרת ההנעה תוסיף להתבסס על תיבת שמונה הילוכים אוטומטית והנעה כפולה עם אפשרות לניתוק העברת הכוח לגלגלים הקדמיים לטובת כוח מלא בגלגלים האחוריים. הביצועים שופרו עם זינוק ל-100 קמ"ש ב-3.3 שניות (קיצוץ של עשירית שניה) בעוד ל-200 קמ"ש היא תגיע ב-10.8 שניות (0.3 שניות פחות). המהירות המרבית, לאחר הסרת ההגבלה האלקטרונית, זהה ל-M5 הרגילה תעמוד על 305 קמ"ש.

 

ויזואלית נבדלת הקומפטישן בחישוקים שונים, גימור שחור סביב סבכת הכליות ומראות הצד והכיתוב "קומפטישן" מתחת לסמל הדגם על דלת תא המטען.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים