שתף קטע נבחר

ב.מ.וו M5 הגיעה. מחיר הביצועים: 1,150,000 שקלים

מכונית הספורט סדאן המיתולוגית עולה על הכביש הישראלי בגרסתה העדכנית. עם הנעה כפולה, חזקה מאי פעם וביצועי על

שנה לאחר שהוצגה לראשונה - ב.מ.וו M5 הגיעה לישראל ותשווק עם תג-מחיר שיתחיל במיליון ו-150 אלף שקלים. ב.מ.וו M5 היא אחת המכוניות הספורטיביות הבולטות בעידן המודרני, מהאחראיות לפופולריות הגדולה (באירופה לפחות) של קטגוריית הספורט-סלון. כעת מתחילה יבואנית המותג לישראל, חברת דלק מוטורס, לשווק כאן את הדור האחרון שלה, עם יותר כוח מנוע, הנעה מתוחכמת וטכנולוגיה עדכנית לרבות מערכות בטיחות מתקדמות.

 

ב.מ.וו M5 שוברת שיא גינס בדריפט הכי ארוך

 

הדור האחרון והשישי ל-M5 שהוצגה לראשונה לפני יותר משלושה עשורים, עבר מספר שינויים דרמטיים ביחס לדגם אותו החליף והגדול שבהם: ויתור על הנעה אחורית קלאסית לטובת הנעה כפולה יעילה ובעיקר בטוחה הרבה יותר עבור הנהג הממוצע.

 

ב.מ.וו לא היו בוחרים בשינוי כזה אילו מדובר היה בהספק המרבי המקורי שעמד על 250-280 כ"ס ממנוע 3.5 ליטר (ומשקל מירבי של משפחתית עכשווית, פחות מטון וחצי), אך הבחירה בהנעה לכל הגלגלים קשורה גם להספק המרבי העדכני - 600 כ"ס ממנוע 4.4 ליטר V8 מוגדש.

 

המנוע נותר זהה ליחידה שניצבה בחרטום הדגם היוצא, אך ב.מ.וו הוסיפה לו כ-40 כ"ס והעמידה את נתון המומנט המרבי של 76.5 קג"מ, תוספת של כ-10 אחוזים. תיבת המצמד הכפול בדגם הקודם הוחלפה בתיבה אוטומטית רגילה (פלנטרית).

 

כפי שמקובל בדגמי M, אפשרויות כיול המערכות רבות וכוללות בין היתר מצבים שונים לתיבה (מהירות החלפת הילוכים) ולמנוע (מפות הצתה, תגובת מצערת), למתלים ועוד. הבווארים מאפשרים בנוסף גם מצב "הנעה אחורית" לטובת חובבי החלקות כוח וזכאי הנחה בבתי מסחר לצמיגים. הביצועים: 3.5 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש, 305 קמ"ש מרביים (עם חבילת הביצועים האופציונלית).

 

ה-M5 תשווק עם שלל מערכות הבטיחות של היצרנית, לרבות התרעות על סטייה מנתיב, רכב בשטח מת, פגיעה מאחור, רכב חוצה מלפנים ומאחור וקרבה מסוכנת להולכי רגל במהירויות נסיעה עירונית, זאת בנוסף לבקרת שיוט אדפטיבית עד עמידה ותחילת נסיעה, שמירה אוטונומית על מרכז נתיב הנסיעה, התרעת התנגשות צדית כולל הסטת הגה, סיוע בתמרוני חירום ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים