שתף קטע נבחר

"בשבילנו חשמל זה קודם כל ביצועים"

מותג היוקרה היפני אינפיניטי יציג בתערוכת המכוניות הקלאסיות והאקזוטיות בפיבל ביץ', ארה"ב, אב-טיפוס של מכונית ספורט כל-חשמלית

אינפיניטי, חטיבת היוקרה של קונצרן רנו-ניסאן, חושפת קדימון לאב-טיפוס של מכונית ספורטיבית עם יחידת הנעה חשמלית, המדגימה את הטכנולוגיה בה יצוידו דגמי המותג בעתיד. אב הטיפוס יוצג בשבוע הבא בתערוכת המכוניות הקלאסיות והאקזוטיות בפיבל ביץ', קליפורניה.

אינפיניטי חשמלית ()
בעוד שהקונספט שהציגה אינפיניטי בשנה שעברה בתערוכה, הפרוטוטייפ 9, עוצב ברוח מכוניות מרוצי הגרנד פרי של שנות הארבעים, זה החדש - שטרם פורסם שמו - פונה לכיוון עתידני יותר. מדובר בקונספט הראשון שמוצג תחת מנהל העיצוב הראשי של אינפינטי, קרים חביב, שערק למותג היפני לפני כשנה אחרי כמעט שני עשורים בהם עבר בב.מ.וו.


אינפיניטי חשמלית ()
"הקונספט מספק רמז לכיוון העתידי של אינפינטי" אמר חביב והוסיף כי "בשבילנו, 'התחשמלות' משמעותה ביצועים. המכוניות החשמליות שנציג יהיו חזקות ומהנות לנהיגה". יש לציין שבשונה מבעלות הבית (רנו-ניסאן) המשווקות מכוניות חשמליות במשך תקופה ארוכה, אינפינטי טרם הציגה מכונית כל-חשמלית בייצור סדרתי.


אינפיניטי חשמלית ()
 

מהתמונות שפרסמה היצרנית ניתן להבחין כי מדובר במכונית חד-מושבית בדומה לפורמולה 1, עם עמדת ניהוג מרכזית ונטולת מיגון רוח למעט מסיט אוויר שקוף וצנוע מלפנים. מושב הנהג הספורטיבי כולל רתמת ספורט עם ארבע נקודות עיגון ולהגה המלבני פס מרכוז. אלמנט עיצובי מעניין הוא רשת פתחי אוורור-קירור לצד עמדת הנהג, למרות שאלה אינם נדרשים ביחידות הנעה חשמליות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים