שתף קטע נבחר

תערוכת פריז: רנו מציגה רכב פנאי קטן וחשמלי

רנו חשפה אב-טיפוס לרכב פנאי קטן עם יחידת הנעה חשמלית לשוק הסיני בלבד, הבטיחה קליאו היברידית וגרסאות היברידיות-נטענות לקפצ'ור ולמגאן

רנו חשפה בתערוכת פריז את ה-K-ZE, קונספט לרכב פנאי עירוני בעל יחידת הנעה חשמלית אשר ייוצר בסין וישווק שם תחילה באופן בלעדי. לדברי רנו, הסיבה לכך היא הזינוק האדיר בדרישה לרכב חשמלי בשוק הסיני העצום. בעתיד הוא ישווק גם במדינות נוספות, אם כי לא ברור האם ישראל תהיה אחת מהן.

רנו K-ZE ()
ה-K-ZE מזכיר בעיצובו את הקוויד, רכב הפנאי הקטן של היצרנית שמיועד למדינות מתפתחות, אבל נבדל ממנו ביחידות תאורת לד ייחודיות ושילוב צבעים דו-גוני כחלחל. רנו לא חושפת פרטים טכניים פרט לטווח הנסיעה - כ-250 ק"מ בין טעינות (בתקן NEDC הישן).


רנו K-ZE ()

בנוסף הצהירה רנו כי הקליאו הבאה שתוצג בעוד כשנתיים תזכה גם לגרסה היברידית. לא ברור עדיין אם זו תהיה יחידת הנעה היברידית צנועה המתבססת בעיקר על מערכת חשמל 48V שמניעה מערכות היקפיות (כמו משאבת מים או מדחס מזגן), או היברידית "מלאה" עם מנוע חשמלי נוסף.

 

עוד מבטיחה היצרנית כי הקפצ'ור והמגאן יקבלו גרסאות היברידיות-נטענות. גם כאן נמנעה היצרנית מפרסום פרטים טכניים על מערכת ההנעה, אולם היא עשויה להתבסס על היחידה של מיצובישי - הנמצאת כיום בבעלות הקונצרן - שממוקמת באאוטלנדר PHEV.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים