שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הבוקר: רקטה נורתה אל אזור אשדוד, אין נפגעים
  הרקטה התפוצצה הרחק מאזורים מיושבים ולכן האזעקה לא הופעלה. חיל האוויר תקף הלילה שני אתרי שיגור רקטות ואתר אחסון אמצעי לחימה ברצועת עזה. שיא מאז "עופרת יצוקה": נתוני שירות הביטחון הכללי מצביעים על זינוק בכמות הרקטות ופצצות המרגמה שהתפוצצו בדרום ב-2012

  למרות הדיבורים על רגיעה, נמשך הירי אל הדרום: הבוקר (יום ג') נורתה רקטה אל אזור אשדוד והתפוצצה בשטח פתוח. הרקטה התפוצצה הרחק מאזורים מיושבים ולכן האזעקה לא הופעלה. איש לא נפגע בירי שהיה מעט אחרי השעה 6:00 בבוקר ולא נגרם נזק. הלילה תקף חיל האוויר שני אתרי שיגור רקטות בצפון הרצועה וכן אתר אחסון אמצעי לחימה במרכז הרצועה. זוהו פגיעות מדויקות במטרות. בצה"ל אומרים כי הם רואים בחמאס אחראי להסלמה.

   

  השנה נרשם שיא במספר הרקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום מאז מבצע "עופרת יצוקה". לא פחות מ-858 רקטות ופצצות מרגמה התפוצצו בשנת 2012 בדרום הארץ. 119 מהן שוגרו מרצועת עזה בסבב ההסלמה האחרון. הנתונים אינם כוללים 110 רקטות שיורטו על-ידי מערכת "כיפת ברזל" ועוד עשרות רקטות שהתפוצצו בשטח הפלסטיני. אמש סמוך לשעה 21:00 התפוצצה רקטה בשטח פתוח ליד שדרות.

   

  תיעוד: רקטה מתפוצצת בחצר מפעל בנתיבות

  שוב פגיעה ישירה בנתיבות: גראד פגע במפעל 


  רקטות מעזה 2012

  מספר הרקטות ששוגרו מרצועת עזה השנה
  חודש מספר רקטות ופצמ"רים
  ינואר 16
  פברואר 36
  מרס 208
  אפריל 8
  מאי 6
  יוני 218
  יולי 27
  אוגוסט 24
  ספטמבר 25
  אוקטובר 171
  נובמבר - עד 12/11 119
  סך הכול 858 רקטות ופצצות מרגמה

   

  מדובר בזינוק במספר הרקטות לעומת השנים הקודמות. בשנה שעברה שוגרו 676 רקטות ופצצות מרגמה לעבר ישראל. בשנת 2010 המספר היה נמוך יותר - 357 שיגורים מרצועת עזה. בשנת 2009, מתום מבצע "עופרת יצוקה" בתחילת חודש ינואר ועד סוף השנה, התפוצצו בדרום הארץ 317 רקטות ופצצות מרגמה. לשם השוואה, בשנת 2008 - שבסיומה החל המבצע הגדול בעזה - נורו לשטח ישראל לא פחות מ-3,700 רקטות ופצצות מרגמה. כך עולה מנתוני שירות הביטחון הכללי.

   

  תיעוד: רקטת גראד פגעה במפעל בנתיבות    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  לנוכח המצב בדרום, הגיע הבוקר שר הביטחון, אהוד ברק, לאוגדת עזה וקיים הערכת מצב עם אלוף פיקוד הדרום, טל רוסו, ושורה של קצינים בכירים. "האירוע עדיין לא הסתיים", אמר ברק, "במהלך הימים האחרונים חמאס חוטף מכות קשות. מבחינתנו העניין בפירוש לא הסתיים. אנחנו נחליט מתי ואיך לפעול וזה לא יהיה נכון לומר ולמסור אינפורמציה לצד השני. אנחנו לא מתכוונים לקבל פגיעה באזרחים. נחזיר את ההרתעה. חמאס הוא האחראי למה שקורה והוא לא ינוקה מהאירועים האחרונים".

   

  אמש קיים שר הביטחון ישיבת הערכת מצב בקריה בתל-אביב עם הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, ומפקד פיקוד דרום, האלוף טל רוסו, בנוגע להמשך מדיניות התגובה של צה"ל לירי הרקטות מרצועת עזה. בישיבה השתתפו בכירים נוספים בצה"ל וראשי מערכות הביטחון והמודיעין.

   

  לאחר הדיון, הודיעה מערכת הביטחון כי החליטה לפתוח היום מחדש את מעבר ארז ומעבר כרם שלום. כמו כן בוצע תיאום מול מצרים על המשך העברת הדלק, שנתרם לרצועת עזה על-ידי קטאר, דרך מעבר כרם שלום.

   

  ירי ללא הפסק מאז מבצע "עופרת יצוקה" (צילום: Gettyimages)
  ירי ללא הפסק מאז מבצע "עופרת יצוקה"(צילום: Gettyimages)

   (צילום: אליעד לוי )
  (צילום: אליעד לוי )

   (צילום: אליעד לוי)
  (צילום: אליעד לוי)

   (צילום: אליעד לוי)
  (צילום: אליעד לוי)

   (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)
   

  הלימודים בנתיבות: רק במוסדות הממוגנים

  פיקוד העורף הודיע אמש כי הלימודים היום בכל יישובי הדרום יתקיימו כסדרם. בהודעת פיקוד העורף נכתב כי ההגעה אל מוסדות החינוך ביישובי עוטף עזה תבוצע בצורה מדורגת, בתיאום עם הרשות המקומית. עוד נמסר כי ביישובי עוטף עזה מותרות התקהלויות והתכנסויות של מתחת ל-250 איש, אך אם המספר גבוה יותר - נדרש אישור של גורמי הביטחון.

   

  בנתיבות הוחלט בתום הערכת מצב לקיים לימודים רק בבתי הספר הממוגנים. להלן רשימת בתי הספר שבהם לא יתקיימו לימודים: נתיבי אור, יבוא ברינה, אוהל תמר, נווה חיה, תפארת יצחק וישיבת בני עקיבא. גם בקונסרבטוריום, שאינו ממוגן לא תתקיים פעילות.

   

  במקביל, ברצועת עזה קיימו הפלגים הפלסטיניים שיחות על רגיעה. הם התנו את הפסקת ירי הרקטות בהפסקת התקיפות הישראליות ברצועת עזה. בהודעה שפרסמו לאחר ישיבה שקיימו, נכתב כי התגובה של ההתנגדות תלויה בהמשך התוקפנות של ישראל נגד העם הפלסטיני.

   

  פגיעה ישירה בבית משפחה בשדרות    (צילום: טל אביטל)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אתמול התפוצצה רקטת גראד בחצר בית בנתיבות. הפיצוץ חולל הרס רב, 26 בני אדם לקו בחרדה. הפגיעות הישירות בנתיבות הבליטו את העובדה שסוללת כיפת ברזל, שהגנה בעבר על העיר, כבר לא פרוסה באזור. הירי נמשך בשעות הצהריים, אז נשמעה אזעקה עולה ויורדת בנתיבות וזוהו שני שיגורים לעבר העיר ולעבר המועצה האזורית

  שדות נגב. אחת מהרקטות התפוצצה במפעל וגרמה לנזק לתשתיות באזור.

   

  סמוך לשעה 18:00 שוגרו מרצועת עזה עוד שלוש רקטות והפעם לעבר אופקים. שתי רקטות יורטו על ידי סוללת כיפת ברזל ואילו הרקטה השלישית התפוצצה בשטח פתוח בדרום. בין השעה 20:20 ל-21:00 שוגרו שתי רקטות מרצועת עזה, והתפוצצו בשטחים פתוחים ליד שדרות.

   

  בכירים בצה"ל הסבירו ל-ynet כי יש לזכור שהמזרח התיכון מצוי בטלטלה תזזיתית, שכבר הפילה את משטרו של מי שנחשב ל"מבוגר האחראי" באזור. הם גם הזכירו את מערכת "כיפת ברזל", ששינתה לדבריהם את כללי המשחק. המערכת יירטה 110 רקטות שכוונו למרכזי אוכלוסייה ובכך מנעה פגיעות בנפש וגם נזקים של עשרות מיליוני שקלים. 

   

  Read this article in English

   

  בהכנת הידיעה השתתפו מתן צורי ואליאור לוי

  פרסום ראשון: 12.11.12, 23:38
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הבוקר: רקטה נורתה אל אזור אשדוד, אין נפגעים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אליעד לוי
  נפילה בדרום
  צילום: אליעד לוי
  צילום: אליעד לוי
  פגיעה במפעל באזור נתיבות
  צילום: אליעד לוי
  קסאם על נתיבות
  צילום: אליעד לוי
  יירוט של "כיפת ברזל"
  צילום: גונן אוהד
  מומלצים