שתף קטע נבחר

"הבידוד הורג אותנו, לא הקורונה"

העצומה "דין אחד לכולם" מבקשת להימנע מהפרדה של הגיל השלישי משאר אזרחי המדינה, בכל הקשור לתקנות הקורונה, וטוענת כי הורינו וסבינו יכולים לשמור על עצמם ללא אפליה על בסיס גיל. "אנחנו, שבנינו וחרשנו ונלחמנו וחינכנו וייצרנו, נחליט בעצמנו על עצמנו, נחליט אילו סיכונים אנחנו לוקחים על עצמנו, מבלי לסכן אחרים". צפו בריאיון באולפן ynet

צפו בריאיון באולפן עם  צביקה וויסבורד, יוזם העצומה "דין אחד לכולם":

 

 

"נפתח דווקא בפנייה אליכם, ילדינו ונכדינו: אל תתנו להפחדות המתוקשרות והתקנות המתעוררות לחיים לקראת 'הגל השני' לגרום לכם לכלאנו שוב בבתינו או בחדרינו בבתי האבות, סמכו עלינו ועל שיקול דעתנו שכן אנחנו גידלנו אתכם. מי שמתחיל היום בשלילת זכויות אזרח מזקנים סולל את הדרך לשלילת זכויות אזרח מכולם. חתמו על העצומה בכל גיל".

 

כך נפתחת עצומה בשם "דין אחד לכולם!" ומוסיפה ואומרת: "אנחנו כמיליון אזרחים ותיקים ואנחנו לא שקופים.

 

כולנו אומרים לאאאאא לכל ניסיון נוסף של הממשלה לגזור על זקנינו תקנות מגבילות ומפלות שאינן חלות על כלל הציבור. אנחנו הוותיקים נחבוש מסכות, נשמור על היגיינה, נשמור מרחק 'חברתי' בדיוק כמו בני השלושים והארבעים והחמישים, אבל לא נסכים לכל מיני 'תוספות לקשישים' ו'מבצעים מיוחדים' כמו בידוד, הימנעות מיציאה לעבודה או הימנעות ממפגש עם הנכדים - הכל במסגרת שלושת הכללים (מסכה, היגיינה, מרחק)".

 

קשישים בפארק ()
"מי מסכן פה את מי?"

 

יוזם העצומה, צביקה וויסבורד (72), התראיין באולפן ynet והסביר: "יש קבוצת סיכון שאם היא כשירה משפטית היא תחליט ברמת הסיכון שהיא מרגישה לגבי עצמה מה היא לוקחת", והסביר: "כשאני יוצא לרחוב בעיר אז אני בסיכון, כשיצאתי לארבע מלחמות הייתי בסיכון, החלטתי יוצא או לא יוצא, ברחוב חלק גדול מהנדרסים במעברי חציה זה אנשים בגילי או מבוגרים ממני, באופן עקרוני החופש שלי לבחור איזו רמת סיכון אני לוקח ביומיום, הוא חשוב לאיכות החיים שלי".

 

אנחנו לא 'קשישי מחמד', אנחנו 'זקני העדה'

וויסבורד מוסיף: "אני באופן אישי אפעל לפי מה שאחליט. אני לא רוצה להתריס נגד השלטונות. נולדה לי לפני חודשיים וחצי בערך נכדה ברמת גן ואני גר בגליל. לא ראיתי אותה חודש.

 

באיזשהו שלב בתהליך הזה הבנתי שזה טמטום מוחלט, אני סובל מזה שאני לא רואה אותה ואני יודע לשמור על עצמי. אתן לכם דוגמה מאתמול והיום, אתמול הייתי בכרמיאל, עכשיו חזרתי מנהריה. הסתכלתי מי הולך עם מסכות, המבוגרים מגיל 65-60 ומעלה כולם היו עם מסכות, הצעירים רובם בלי מסכות. אז מי מסכן פה את מי?"

 

בעצומה עוד נכתב כי: "אנחנו שבנינו וחרשנו ונלחמנו וחינכנו וייצרנו נחליט בעצמנו על עצמנו, נחליט אילו סיכונים אנחנו לוקחים על עצמנו, מבלי לסכן אחרים. אנחנו לא 'קשישי מחמד', בסיכון או שלא בסיכון. אנחנו אזרחים עם ייחוד - אנחנו 'זקני העדה'. את התואר 'קשישים' שהדבקתם לנו תשמרו לעצמכם".

 

יד קשישה וצעירה נותנות ידיים  ()
"את התואר 'קשישים' שהדבקתם לנו תשמרו לעצמכם"

 

העצומה מזמינה אזרחים, בני כל הגילים, להצטרף ולחתום ומסכמת: "אם לא תכבדו אותנו לא נכבד אתכם! לפני שאתם תופסים את ה'גל השני' הסתכלו בבקשה אל סוכת המציל שעל החוף - מונף עליה דגל שחור. לא תפלו עוד אזרחים על רקע גיל/ דת/ לאום/ מגדר. אנחנו הוותיקים יודעים לשמור על עצמנו ולנהל את סיכונינו האישיים היטב, אז בבקשה אל 'תגנו' עלינו. כוחנו בגילנו.

 

לא עוד בידוד שמוביל לבדידות שהורגת אותנו. לא לשיטור של 'נאמני קורונה' במועדוני היום שלנו כל עוד לא הוצבו כאלה גם בלשכותיכם.

 

ואתם ילדינו, אם הוריכם או מכריכם לא נגישים לרשת ולא מיומנים בשימוש בה, אנא בקשו רשותם לחתום בשמם".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים