שתף קטע נבחר

בני נוער גויסו לעבודה ב"סיירת מסכות"

לצד הקנסות מוצעת הסברה: עיריית גבעתיים ביוזמה חדשה, "סיירת מסכות", במסגרתה מועסקים בני נוער לטובת חלוקת מסכות ועלוני הסברה לעוברים ושבים. צפו בריאיון באולפן ynet

צפו בריאיון באולפן ynet עם רן קוניק ועדן סבג:

  

יוזמה חדשה בגבעתיים - "סיירת מסכות" - רותמת את בני הנוער בעיר לחלוקת מסכות והסברה על חשיבותן, ותוך כדי מעניקה להם עבודה לזמן החופש הגדול.

 

רן קוניק, ראש עיריית גבעתיים מסביר: "תפקידם של בני הנוער בסיירת הוא לעשות הסברה ברחבי העיר. אנחנו מחלקים אותם לזוגות במשמרות, הם יסתובבו במרחב הציבורי, גם בבתי העסק, יחלקו מסכות לאנשים שהולכים בלי מסכות, יחלקו דף הסברה, במקום לתת קנס".

 

הרתמות בני הנוער ל"סיירת המסיכות" הייתה מהירה. "תוך שעה וחצי נרשמו 180 בני נוער, בנים ובנות", מוסיף קוניק. "פשוט ביקוש מטורף. סגרנו את ההרשמה ממש אחרי שעה וחצי".

 

עדן סבג (17) תלמיד מגבעתיים הוא אחד ממהירי התגובה שזכה להצטרף לסיירת, הפועלת בתשלום.

 

פעילי
רן קוניק ועדן סבג
 

 

"הצטרפתי לסיירת  מכמה סיבות", מספר סבג. "קודם כל אני מאמין במטרה, היוזמה מהזאת מאוד מבורכת כי זה win-win לכולם. גם יש הסברה שנגישה יותר לתושבים, לא מדובר באכיפה של 500 שקל קנס. יש באמת בני נוער שיכולים להסביר ואפילו בצורה יותר טובה.

 

בנוסף, על הדרך, יש הרבה בני נוער שלא מוצאים עבודה, אם זה בגלל ביטול הקייטנות או כי הרבה בתי עסק לא יכולים לקלוט הרבה עובדים, אז עכשיו יש לנו עוד עבודה שאנחנו יכולים לעבוד בה".

 

נגיד ואתה מגיע למישהו מבוגר ממך, מציע לו מסכה והוא לא רוצה לשים אותה. מה אתה יכול לעשות?

 

"כמובן שאנחנו לא נהיה אגרסיביים", עונה סבג. "אבל נסביר לו למה הדבר הזה חשוב, למה אם הוא לא ישים מסכה זה יכול לפגוע בו ובסביבה שלו, ואנחנו נעשה כל מה שאנחנו יכולים כדי לשמור על כל אחד ועל הסביבה".

 

על מצב התחלואה בגבעתיים מפרט קוניק: "בגל הראשון היינו במצב מעולה, הנתונים אצלנו היו נמוכים. לצערי היום כבר עברנו את המאה מאובחנים, כל יום מתווספים בין 10-5. ולכן זה אחד הצעדים שאנחנו רוצים לעשות, זה גם נותן פתרון לבני נוער שיוכלו להביא כסף ולעזור בפרנסת הבית.

 

עוד נעשה להם הדרכות כדי שידוע איך להתמודד עם כל מיני סוגי תגובות, אבל אנחנו חייבים להוריד את התחלואה. יש אצלנו מדי ערב צעירים שחוגגים בפאבים ובבתי הקפה, וזה גרם לאחוזי תחלואה בגילאים האלו במספרים מאוד גבוהים".

 

מה אתה מתכוון לעשות בתקופה הקרובה? נראה שהמצב הולך ומחמיר

"הילדים נרשמו, ביום שישי נתחיל את הפעילות הזו", מסביר קוניק. "היא מתווספת לפעילויות אחרות שאנחנו עושים, פעילויות הסברתיות וגם אכיפה. המשטרה נתנה פה כבר 400 דו"חות לאנשים שהלכו ללא מסכות וכו'. מעבר לזה אנחנו כפופים להנחיות הממשלה, לא את כל ההנחיות אני באופן אישי אוהב, לא רק אני, גם שאר ראשי הערים, אבל אנחנו כפופים להנחיות ונפעל בהתאם", הוא מסכם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים