שתף קטע נבחר

הודו מתנגדת לדיון באו"ם על שיטת הקאסטות

ארגוני זכויות אדם קראו לדון בשיטת הקאסטות בכינוס של האו"ם בדרבן, שיעסוק בגזענות. הודו מתנגדת, בטענה שמדובר בעניין פנימי, וש"לא ניתן להשוות את שיטת הקאסטות עם גזענות"

הודו דוחה קריאות לערוך דיון בשיטת הקסטות הנהוגה במדינה, במסגרת הכנס שיערוך האו"ם על גזענות בדרבן שבדרום אפריקה. רשת cnn מדווחת כי בדלהי, בירת הודו, אמרו שהפליה בגלל הבדלי קסטות אינה גזענות, והיא עניין הודי פנימי.
לפי האמונה ההינדואיסטית המסורתית, בני האדם מחולקים לארבע קטגוריות מרכזיות: נזירים, לוחמים, סוחרים ומשרתים. אבל מערכת הקאסטות בהודו מורכבת הרבה יותר, והיא מחולקת לאלפי קאסטות ותת-קאסטות. חוקי המערכת הזו מפלים לרעה את בני המעמדות הנמוכים ואוסרים עירוב בין בני המעמדות השונים.
הפליה על רקע החלוקה לקאסטות היא בניגוד לחוק ההודי, אבל ארגון אמנסטי אומר שחברי כת "הטמאים" בהודו עדיין סובלים מעינויים, ממעצרים שרירותיים ומענישה שלא כחוק. ארגוני זכויות אדם דרשו לקיים דיון בשיטת הקאסטות בכינוס של האו"ם שיעסוק בגזענות - אותו כינוס שבו ביקשו מדינות ערב לדון בציונות כגזענות. אבל שרים הודים הביעו התנגדות לדיון באו"ם ואמרו כי "לא ניתן להשוות את שיטת הקאסטות עם גזענות".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים