שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נפשו של העם נקעה מן הקלות הבלתי נסבלת בה נקטלים חיי אדם"
  תנועת "גדר לחיים" תערוך מחר כנס מחאה גדול וחבריה יקראו להקמת גדר הפרדה בין הישראלים לפלסטינים באופן חד צדדי ומיידי. "התנועה צוברת תאוצה, רבים מביעים תמיכה בפתרון החד צדדי, גם האלופים יתום ובן אליהו", אומר ל-ynet היו"ר אילן ציאון

  תנועת "גדר לחיים" צוברת תאוצה. מחר (ד') תערוך התנועה כנס גדול ובו תיקרא להקמת גדר הפרדה חד צדדית, בין הישראלים לפלסטינים.
  בכנס יקראו ראשי התנועה לממשלת ישראל, "לחדול מן השאננות שלה, שגובה מחיר כבד בחיי אדם, ולהתחיל ליישם לאלתר תוכנית כוללת להקמת גדר ביטחון שתחצוץ בין מרכזי האוכלוסיה הפלסטינים לישראלים".
  "נפשו של העם נקעה מן הקלות הבלתי נסבלת בה נקטלים חיי אדם במדינת ישראל. לא יתכן כי מתאבד בג'נין, מרמאללה או מטול כרם, יוכל לצעוד באין מפריע לתוך מרכזי האוכלוסיה הישראליים, להתפוצץ ולרצוח אזרחים, בהם ילדים נשים וטף", אומר עו"ד אילן ציאון, יו"ר התנועה.
  תנועת "גדר לחיים" קמה לאחר הפיגוע בדולפינריום והיא פועלת זה חודשיים. לא מדובר בתנועה פוליטית, מדגישים שם. "קמנו על מנת לקדם את הרעיון של הקמת גדר הפרדה בינינו לפלסטינים, בלי קשר לפתרון מדיני. כל ממשלה עד כה התנתה את הקמת גדר ההפרדה בפתרון מדיני. אנחנו לא מקבלים את ההנחה הזו. צריך להקים גדר הפרדה באופן חד צדדי, גדר שתחצוץ בין היישובים בתוך הקו הירוק לאלה שבשטחים. הגדר תמנע חדירת מתאבדים ומפגעים. הקמת הגדר אינה מעידה על הכרה בריבונות פלסטינית על השטחים", אומר ציאון.
  באשר לשאלת ירושלים אומר ציאון: "מכיוון שזו פעולה חד צדדית אנחנו ניקבע איפה הגדר תעבור. למשל לא נחלק את ירושלים באמצע, אלא נקים גדר סביב השטח המוניציפלי של העיר, כך גם סביב גוש עציון וגם יישובי הביקעה יהיו בשטח ישראל. יישובים ישראלים שלא נמצאים בשטח הגדר יקבלו הגנה מצה"ל".
  בתנועה מאמינים, כי הקמת הגדר היא גם פעולה חסכונית, "לא בגלל שמדובר בפתרון זול, אלא מכיוון שהמצאותה של גדר תמנע בעיות שעולות לנו הרבה כסף בהעדרה. נחסוך הרבה אם יגנבו פחות מכוניות או כל דבר אחר, אם יבצעו פחות פיגועים, אם התיירות תתאושש, אם יחזרו להשקיע במשק, אם המורל יהיה גבוה יותר בגלל יותר ביטחון, ויש עוד".
  סקרים שערכה התנועה מוכיחים, לטענת חבריה, שמרבית העם רוצה בהיפרדות פיזית מהפלסטינים. מצע התנועה נוסח בעזרת המזרחן דן שיפטן והיא זוכה לתמיכתו של ראש עיריית חיפה, עמרם מיצנע. "התנועה צוברת פופולריות והאלופים איתן בן אליהו ודני יתום, כבר הביעו את תמיכתם", אומר ציאון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים