שתף קטע נבחר

תומכי דרעי: נחתים מיליון איש על עצומה לשחרורו

המטה לשחרור אריה דרעי מהכלא, התחיל כבר לאסוף חתימות. בין היתר, ינסה המטה לגייס את הנשיא לשעבר עזר ויצמן ואת השר שמעון פרס לתמיכה בשחרור

המטה לשחרור אריה דרעי מהכלא ממשיך בתוכניותיו לקידום המטרה. המטה מכין שורת עצומות שיקראו לשחרר מהכלא את אסיר מספר 1111387. בעצומות אמנם לא תוזכר בפירוש המלה "חנינה", אך הן יקראו בפירוש "לשחרר את דרעי".
בין היתר מתכוונים אוהדי דרעי לגייס את הנשיא לשעבר, עזר ויצמן, ולבקש ממנו לחתום על העצומה, למרות השימוש שעשו בדמותו לפני שבועות אחדים בקמפיין - "תראו מה שצבע יכול לעשות". מארגני העצומות מאמינים שויצמן יסכים לחתום.
על העצומה המרכזית מקווים ראשי המטה להחתים מיליון אזרחים. עד כה חתמו עליה למעלה מ-200 אלף איש.

עצומות מגוונות

מעבר לכך מתוכננות להיחתם עצומות נוספת: עצומת רבנים, עליה כבר התחילו להחתים בכינוס של הרבנות הראשית שנערך בשבוע שעבר. עצומת קהילות יהודיות מכל רחבי העולם, משימה עליה הופקדו הרב דוד יוסף והרב מנחם פורוש. בנוסף, מתוכננת עצומת חברי כנסת - המטה ינסה לגייס 50 חתימות של ח"כים, כשהשם החם על הכוונת הוא השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס.
גם לראשי הערים והרשויות המקומיות תיוחד עצומה משלהם. ראשי המטה מאמינים כי יצליחו להחתים את ראש עיריית ירושלים לשעבר, טדי קולק, ואת ראש עיריית תל אביב לשעבר, שלמה להט.
עצומה נוספת המתוכננת היא של אנשי רוח, משפטנים ואנשי אקדמיה.
מטה "לשחרר את דרעי" יודיע היום כי פעילות המטה תמומן מתרומות, ולא על ידי ש"ס, "כדי שלא להכביד על המפלגה", וכדי למנוע חיכוך על רקע כספי. יו"ר ש"ס, אלי ישי, הורה מצידו למנכ"ל ש"ס, אשר אוחנה, להקים קרן מיוחדת שתאסוף כספים למען דרעי.

התשובה לדסי דרעי

עוד לא שככו הדי נאומה של דסי דרעי, בתו בת ה-8 של דרעי, בבנייני האומה בירושלים, ערב כניסתו לכלא, והיום מגיעה התשובה. נכדתו הקטנה של הרב עובדיה יוסף הקריאה בערוץ הפיראטי של ש"ס "קול האמת" שיר מפרי עטה, המוקדש לדסי: "אשרייך שיש לך אבא כזה, אשרייך שעל ידי דמעותייך הורדת דמעות של תשובה לעם ישראל. אשרייך שעוד לפני שנולדת, הורייך היו זכאים".
גם בתו של הרב עובדיה יוסף, רבקה טולדנו, הקריאה שיר משלה, בו נאמר:
"קח נא כל טפטוף מעין, אסוף אגלי דמעה נשפכת
אז ועדיין, ושימה בנאדך ופרוש נא עליו כנפיך.
שמע נא את זעקת הלב כמו קול תרועת שופר,
קול שופרו של אלול, קול עולה מעלה והופך לשאגה
שאגת האריה הסגור והכלוא על לא עוול בכפו".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
עצומות לכל מגזר
צילום: גלי תיבון
צילום: גלי תיבון
דרעי ובתו דסי
צילום: גלי תיבון
מומלצים