שתף קטע נבחר

פעילים בעבודה: לעזוב את הממשלה

שיגרו מכתב לפרס: "אנו חשים כי מדיניותה הנוכחית של הממשלה תוביל אותנו עד מהרה לעוד מלחמה מיותרת מבית מדרשו של שרון". ח"כ יוסי שריד: "חיסולו של אדם בדרג פוליטי בכיר מהווה עוד עלייה מסוכנת ברמת האלימות". ח"כ אחמד טיבי: זהו פשע מלחמה; שרון, בן אליעזר ומופז צועדים בעקביות אל פתחו של בית הדין הבינלאומי

בעקבות חיסולו של מנהיג החזית העממית, פנו במכתב פעילים צעירים ממפלגת העבודה לשר החוץ, למזכ"ל המפלגה וליו"ר הסיעה בדרישה לצאת ממשלת האחדות. "אנו חשים כי מדיניותה הנוכחית של הממשלה תוביל אותנו עד מהרה לעוד מלחמה מיותרת מבית מדרשו של שרון", כתבו הפעילים. הצעירים מתכוונים להחתים חברים נוספים במפלגה על עצומה הקוראת לפרישה מהממשלה.
השר לענייני ערבים, סלאח טריף, אמר אחרי הצהריים (ב') כי המרחק בין פעולת חיסולו של מנהיג החזית העממית, לבין חיסול יאסר ערפאת - קצרה מאוד.
לדברי טריף פעולת החיסול "חסרת תקדים ופזיזה ועלולה להצית את האזור כולו". הוא הוסיף: "זהו ביטוי נוסף לקלות היתרה של הלחיצה על ההדק על ידי זרועות הביטחון. טריף דורש מראש הממשלה להעלות את נושא חיסולו של עלי אבו מוסטפה בישיבת הממשלה הקרובה לדיון מיוחד, לצורך בירור מעמיק של הפעולה ולצורך העלאת שאלות לגבי המשך מדיניות החיסולים.
יו"ר האופוזיציה, ח"כ יוסי שריד ממרצ, אמר בעקבות ההתנקשות במזכ"ל החזית העממית, אבו עלי מוסטאפה, כי "יש לזכור שחיסולו של אדם בדרג פוליטי בכיר מהווה עוד עלייה מסוכנת ברמת האלימות".
לדברי שריד, "צריך לשים לב לעובדה שלא הייתה כאן עבודת מודיעין מורכבת. האיש לא נמלט על נפשו, לא הסתתר, ישב במשרדו המוכר כאישים פוליטיים רבים, ולא הייתי רוצה להעריך שגם הם ישמשו בקרוב מטרה לחיסול", אמר שריד.
יו"ר סיעת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, מתחה ביקורת חריפה על ההתנקשות בחייו של מוסטאפה. לדבריה, מדיניות החיסולים של מנהיגים פוליטיים היא חסרת תבונה, קצרת רואי ועלולה להגביר את הפיגועים נגד אזרחים ישראלים.
יו"ר סיעת חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, גינה בחריפות את "המעשה הנפשע", כלשונו, של ההתנקשות בחייו של מזכ"ל החזית העממית, אבו עלי מוסטאפה. ברכה רואה במעשה ליבוי אש ושנאה שיובילו להידרדרות נוספת באזור. "ניסיון החודשים האחרונים מלמד שכל רצח נפשע מהסוג הזה גורר אחריו מעשי תגובה, מהם נפגעים ישראלים נוספים", דברי ברכה.
יו"ר סיעת בל"ד, ח"כ עזמי בשארה, קרא לראש הממשלה, אריאל שרון, להתפטר לאלתר. לדבריו, טועה שרון אם הוא סבור שחיסול ההנהגה הפוליטית הפלסטינית יכול לבוא במקום תוכנית מדינית. בשארה ציין כי מעשה החיסול ראוי לכל גינוי והוסיף כי תנועת בל"ד תקיים בשעות הקרובות משמרות מחאה בכל רחבי הארץ.
יו"ר סיעת תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, אמר כי החיסול הוא פשע מלחמה, ועל פשעי מלחמה משלמים בעמידה לדין כל העומדים מאחורי המעשה הנפשע. לדבריו, שרון, בן אליעזר ומופז צועדים בעקביות אל פתחו של בית הדין הבינלאומי לפשעי מלחמה בהאג.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רויטרס
אבו עלי מוסטאפה
צילום רויטרס
מומלצים