שתף קטע נבחר

עם חופשי: נעתור אם לא תבוטל האפליה העדתית ברבנות

במכתב ששלחה התנועה למשרד הדתות היא מאיימת לעתור לבג"ץ אם תוך 30 יום לא תבוטל החלוקה במערכת הרבנית לרב ראשי אשכנזי ורב ראשי ספרדי. במשרד הדתות ובתנועת ש"ס דחו את הדרישה על הסף

תנועת "עם חופשי" מאיימת לעתור לבג"ץ בדרישה להפסיק את מה שהיא מכנה "האפלייה וההפרדה העדתית", בשל חלוקת המוסדות הרבניים בישראל לספרדים ולאשכנזים.
במכתב שנשלח בסוף השבוע לשר הדתות, אשר אוחנה (ש"ס), קוראת תנועת "עם חופשי" לביטול החלוקה העדתית במערכת הרבנית בישראל ולביטול משרות הרבניים העדתיים. דובר תנועת עם חופשי, תום ווגנר, הסביר כי "על-פי חוק יסוד חופש העיסוק, צריך להיות אפשרות גם לילד ספרדי קטן שחלומו להיות הרב הראשי האשכנזי לישראל, לזכות בתפקיד. או שלא יהיה תפקיד כזה".
בנוסף, טוענים ב"עם חופשי", כי אין שום הגדרה בחוק לשאלה מיהו ספרדי ומיהו אשכנזי ומסבירים כי ככל שייגברו נישואי התערובת בין העדות תלך הבעייה בעניין זה ותגדל.
לטענת "עם חופשי", מערכות הדת הנפרדות והכפולות מספקות "פרנסה" למספר כפול של עסקנים וגם "מפרנסות" את המתח העדתי בישראל. במכתבם לשר הדתות אוחנה הם מאיימים כי אם בתוך 30 יום לא ייענה מכתבם ייפנו לבג"ץ.
ממשרד הדתות נמסר בתגובה: "צר לנו שבימים כאלו מוצאים להם אנשים סיבות לקנטר ולזרוע ריב ומדון בעם ישראל. משרד הדתות פועל על-פי חוק שירותי הדת היהודיים בישראל, וימשיך לפעול כך".
דובר תנועת ש"ס, איציק סודרי, אמר כי "התביעה נובעת מבורות בסיסית ביהדות, מה שמוכיח שוב שחברי 'עם חופשי' הם 'תינוקות שנשבו'". סודרי הוסיף כי "הצורך בשני רבנים, ספרדי ואשכנזי, נובע מהרעיון של אי אכיפת תרבות אחת על קבוצה תרבותית אחרת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים