שתף קטע נבחר

בהלת האנתרקס: שני נדבקים נוספים

חברו לעבודה של תושב פלורידה שנפטר בשבוע שעבר חלה גם הוא. תינוק בן שבעה חודשים שאימו עובדת באי.בי.סי נדבק בחיידק. בגבעת הקפיטול נאסר על העובדים לפתוח דברי דואר לאחר שמנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט קיבל מכתב שהכיל את חיידקי המחלה

בהלת האנתרקס בארה"ב רק הולכת ומחמירה והלילה (ג') נתגלו שני מקרים נוספים.
בפלורידה נדבק ארנסטו בלאנקו בן ה-73 בחיידק המועבר בדרכי הנשימה, אותו סוג של אנתרקס ממנו נפטר בשבוע שעבר עובד של חברה המוציאה לאור צהובונים בפלורידה. בהודעה של משרד הבריאות של פלורידה נאמר כי בלאנקו, שעובד גם הוא בחברה, מקבל טיפול נגד אנתרקס ומצבו משתפר. השלטונות בפלורידה גילו מספר של נבגי אנתרקס גם בסניף הדואר שהעביר חבילות לחברה שבה עבדו השניים.
מקרה נוסף של מחלת האנתרקס התגלה הלילה בניו-יורק. בנה התינוק של עובדת ברשת ABC לקה במחלה מספר ימים לאחר ששהה עם אמו במשרדה שבבניין החברה. התינוק בן שבעת החודשים סבל מפריחה כבר לפני יותר משבועיים, אך רק כעת אובחנה במחלה. ראש עיריית ניו-יורק, רודי ג'וליאני מסר במסיבת עיתונאים שערך, כי התינוק מגיב היטב לטיפול וכי הוא מלא תקווה כי הוא "יחלים באופן מוחלט".

הקתפה גם על הסנאט

אמש הודיע נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, כי מכתב שנפתח במשרדו של מנהיג הרוב הדמוקרטי בסנאט, טום דאשל, הכיל אנתרקס. מייד לאחר המידע על המעטפה החשודה הוציאה משטרת גבעת הקפיטול הוראה לפיה אין לפתוח דברי דואר עד להודעה חדשה.
משטרת וושינגטון אישרה שבדיקת המעבדה הוכיחה כי המעטפה אכן הכילה חיידקי אנתרקס ומהאף.בי.איי נמסר כי המעטפה נשלחה למשרדו של דאשל מטרנטון, ניו ג'רסי. מדובר באותה העיר ממנה נשלחה גם מעטפת האנתרקס למשרדי האנ.בי.סי בניו יורק.
בוש אמר עוד לעיתונאים בבית הלבן כי העובדים שנחשפו למעטפה טופלו בבית החולים וכי המעטפה הועברה לבדיקה במעבדה מיוחדת. "מדובר במעטפה חשודה שהכילה אבקה ונעטפה במספר עטיפות", אמר בוש.
בוש אמר כי ייתכן ויש קשר בין מקרי האנתרקס שנתגלו בארצות הברית לבין ארגונו של בין לאדן. "אין לנו עדיין נתונים מדוייקים, אבל מה שידוע הוא שמר בין לאדן הוא איש רשע", אמר בוש.
דאשל עצמו, אמר: "אני מאוד מאוד כועם ומאוכזב, אבל העניינים במשרד נמצאים כעת תחת שליטה". דאשל, סנאטור דמוקרטי מדרום דקוטה, עידכן את חבריו למפלגה על האירוע בשיחת ועידה.
באירוע נוסף, אתר האינטרנט של העיתון "פרובידנס ז'ורנל" פירסם הלילה כי חבר בית הנבחרים האמריקני, פטריק קנדי, ותשעה מעובדי משרדו נבדקו גם הם בחשד שנחשפו לחיידק האנתרקס. זאת לאחר שעובדת המשרד פיתחה פריחה בעורה במהלך סוף השבוע.

בהלה גם באירופה

משטרת ברלין העבירה אמש חומר החשוד כנגוע באנתרקס לבדיקת מעבדה. החבילה, ובה האבקה החשודה הגיעה ללשכתו של קנצלר גרמניה גרהרד שרודר. שני העובדים שנגעו בחבילה בחדר הדואר של משרד הקנצלר נלקחו לבדיקה ולקבלת טיפול מונע. חדר הדואר נאטם עד לקבלת תוצאות בדיקת המעבדה.
גם במדינות אחרות באירופה התלוננו אזרחים על אבקות חשודות שקיבלו בדואר. סך הכל כחמישים בני אדם באירופה נבדקו בחשד לאנתרקס.
ממשלת רוסיה הציעה אמש סיוע לארצות הברית, כדי להתגבר על התפרצות מקרי האנתרקס. שר הבריאות הרוסי, יורי שבצ'נקו, אמר בראיון טלוויזיה כי רוסיה יכולה לסייע לאמריקנים בתרופות ובחיסונים.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום איי פי
בדיקות אנתרקס בארה"ב
צילום איי פי
מומלצים