שתף קטע נבחר

רעננה: הקצין הבכיר התעורר וגילה מטען חבלה

צפצוף מוזר העיר לפנות בוקר את בני משפחת ברק. אבי המשפחה, אלוף משנה נתן ברק, נדהם לגלות מטען שהונח ליד מיטתו. הוא הזעיק את המשטרה שנטרלה את המטען. "אין לנו מושג מי עשה את זה", אמרו בני המשפחה

הפתח לקח היום (ג') בצהרים אחריות להנחת המטען בביתו של אל"מ נתן ברק ברעננה. בהודעה שהופצה בשטחים נאמר שגדודי אל אקצה אחראים לפעולה. בהודעה נאמר עוד כי "הפעולה היא מסר לקצין ולאנשים כמותו, שידיהם מגואלות בדם פלסטיני". בכירים בתנזים הטילו ספק רב באמינות ההודעה, ואומרים כי מדיניות הפתח דוגלת עדיין בפעולות רק בשטחים הפלסטיניים נגד מתנחלים וחיילים.

חמש וחצי בבוקר

בשעה 5 ושלושים לפנות בוקר התעוררה משפחת ברק מרעננה לקול צפצוץ מוזר. אבי המשפחה, נתן ברק, אלוף משנה בחיל הים, הבחין מיד בחפץ חשוד ליד מיטתו. הקצין חשד מיד כי מדובר במטען חבלה, והוציא את החפץ החוצה.
שוטרים שהגיעו לזירת האירוע סגרו מיד את הרחוב - והחבלנים ביצעו במקום פיצוץ מבוקר שנשמע היטב באיזור.
מקורביו של ברק אמרו ל-ynet שבבית לא התבצע שיפוץ לאחרונה ולכן אין להם מידע ביחס להערכה שנשמעה לפיה פועלים ערבים שעבדו בביתם הניחו את המטען. "אנחנו לא חושדים באף אחד ואין לנו מושג מי עשה את זה", אמרו קרובי הקצין, "בכל מקרה אנחנו בסדר עכשיו ונרגענו מהטראומה".
ההערכה המרכזית היא שהמטען הונח על ידי אנשים שפרצו לבית לאחר שטיפסו על פחי אשפה וחדרו לחצר. לחדר השינה הם נכנסו ככל הנראה דרך החלון. עם זאת, כיוון שהשער החשמלי בכניסה לבית לא עבד בשל תקלה, יתכן שמי שהניח את המטען נכנס דרכו.
יש לציין כי במרחק של מטרים בודדים מהבית נמצאת חטיבת הביניים "יונתן" שבה לומדים מאות תלמידים. הלימודים בבית הספר הופסקו למשך כשעה בזמן שהמשטרה סרקה את האיזור בחיפוש אחר ממצאים ומטענים נוספים.
גורמים בחיל הים אמרו ל-ynet כי הטמנת המטען בביתו של ברקם, הפתיעה מאוד את הגורמים הבכירים בחיל. לדבריהם, לא היו התרעות בתקופה האחרונה בדבר ניסיון או כוונה של מחבלים לפגוע בקצינים בכירים בחיל. עם זאת, בשבועות האחרונים היתה הנחיה כללית בצה"ל לפיה על הקצינים הבכירים לפקוח עיניים ולנוע ביתר זהירות, זאת בשל חשש מכוונת ארגוני הטרור לפגוע באישים בכירים, פוליטיים וביטחוניים בישראל.


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום דלית שחם
ביתו של אלוף משנה ברק
צילום דלית שחם
מומלצים