שתף קטע נבחר

ברק: העיסוק בהקפאת השיחות - "פיקנטריה"

ראש הממשלה התייחס בביטול לביקורת על "מדיניות הזיגזג" שלו בעניין המגעים עם הפלסטינים

ראש הממשלה, אהוד ברק, לא נשמע היום (יום ד') מודאג מהביקורת על הצהרותיו הסותרות בדבר הפסקת המשא ומתן עם הפלסטינים. ברק כינה בצהרים את העיסוק בכך "פיקנטריה", ואמר: "כל מערכת ביצועית עובדת על תקלות ואי הבנות. אין לעסוק בכך בכובד ראש".
באשר למצב התהליך המדיני אמר ראש הממשלה: "המו"מ מעוכב מזה כמה שבועות. אני מצפה ומאמין שבשבועות הקרובים נדע אם היו"ר ערפאת מוכן לראות בהצעות של הנשיא קלינטון שהועלו בקמפ דייויד ומאוחר יותר - בסיס לדיון". ראש הממשלה אמר את הדברים בצאתו מוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.
מוקדם יותר היום הודיעו הפלסטינים כי גם הם, מצידם, החליטו להקפיא את השיחות. סאיב עריקאת, מראשי צוות המשא ומתן הפלסטיני, אמר ל-ynet כי לא ישתתף היום (יום ד') בפגישה שנועדה לו עם גלעד שר. עריקאת הסביר כי אי-ההשתתפות נועדה להביע מחאה על ההחלטות החד-צדדיות של ראש הממשלה. ואף על פי כן - בסופו של דבר התקיימו מגעים בין הישראלים לפלסטינים.
אתמול הודיע ברק שהוא מקפיא את המשא ומתן, אבל אחרי שהפלסטינים הגיבו בזעם, והאמריקנים לחצו - הוא חזר בו מהחלטתו.
ל-ynet נודע כי ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, התייחס אתמול בזעם רב להחלטות הישראליות. ערפאת דיבר בישיבה מצומצמת של ההנהגה הפלסטינית ברמאללה, שהתכנסה במיוחד כדי לדון בהחלטות הישראליות. ערפאת ביקש מאנשיו לבדוק את הנושא עם האמריקנים, וביקש מעריקאת לנהל היום מגעים עם ישראל ולדרוש הבהרות להחלטותיה. עוד נודע כי בעקבות ההחלטה הישראלית נפגש ערפאת אמש עם קונסול ארצות הברית בירושלים, ועם שליח האיחוד האירופי למזרח התיכון, מיגל מוראטינוס.
מקורות פלסטינים אומרים כי בהנהגה הפלסטינית היו גם מי שאמרו כי הסיכויים להגיע להסכם עם ממשלה ישראלית בהנהגת ברק, הם קטנים, וכי למעשה לא הרבה השתנה מאז עליית ברק לשלטון בישראל.

שרון תוקף

יו"ר הליכוד, ח"כ אריאל שרון, תקף את ה"זיגזג המדיני" של ברק. "הגיע הזמן שראש הממשלה יתחיל לדבר אמת ויפסיק להטעות", אמר במהלך סיור בשוק הכרמל בתל-אביב. "זה לא משא ומתן, זה רק מגעים וזה לא הפסקת השיחות, זו רק הפסקה טכנית - ככה אי אפשר להגיע לשום דבר, בטח לא לשלום. ברק מפגין מדיניות של חולשה. בנאדם שהיה קצין אמיץ מגלה חולשה כראש ממשלה".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שאולי שם טוב
ברק. בלי פיקנטריה, בבקשה
שאולי שם טוב
צילום איי פי
זעם. ערפאת
צילום איי פי
מומלצים