שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד החוץ יתלונן על 'הסאטירה' נגד שרון באבו דאבי

  בתוכנית מספר שרון על מתנה שקיבל מבגין- 20 גופות של ילדים ערבים, ממציא בקבוק של משקה קל מדם ערבי ומרעיל את דרקולה באמצעות דמו שלו. תחנת הטלויזיה ששידרה את התוכנית נחשבת לאחת המובילות בעולם הערבי

  שר החוץ, שמעון פרס, הנחה היום (א') את משרדו להגיש תלונה חמורה באו"ם לנוכח שידור תוכנית הסאטירה בתחנת הטלוויזיה של אבו דאבי, בה נראה ראש הממשלה שרון שותה דם פלסטינים.
  במשרד החוץ מתכוונים להשתמש בקלטת התוכנית לצורכי הסברה והיא תופץ בין השגרירויות ונציגויות ישראל בחו"ל. מזכיר הממשלה, גדעון סער, אמר בתדרוך לעיתונאים כי ישראל רואה את שידור הקלטת בחומרה רבה. "הוא משקף תרבות של הסתה ועלילת דם", דברי סער.
  תחנת הטלוויזיה של אבו דאבי בלווין החלה לשדר סאטירה בעלת גוון אנטישמי חריף, כך חשף אתמול הערוץ הראשון. בין היתר הוצג בתוכנית מערכון, בו מוצץ הערפד דרקולה דם מצווארו של שרון. מייד לאחר מכן מודיע קריין חדשות על מותו של הערפד עקב שתיית "דם מורעל, קר ומסוכן". הטרוריסט שרון, מוסיף הקריין "נטל אחריות למעשה".
  במערכון אחר מספר שרון על יום הולדתו, ועל מתנה מיוחדת שקיבל מראש הממשלה מנחם בגין – 20 ילדים ערבים מתים שאת דמם הוא יכול לשתות. במערכון שלישי מספר שרון ל"מתנחל" על המצאה מקורית שלו- משקה קל מדם ערבים, וחוגג עם מספר רבנים את ההמצאה.
  במערכונים משובצים קטעים קצרים נוספים. באחד מהם נראה שרון כשהוא יורה לעברם של ערבים כפותים, באחרים נראית דמותו המצויירת לוגמת דם.
  תחנת הטלוויזיה של אבו דאבי נקלטת בכל רחבי העולם הערבי. לתחנה ישנם מספר כתבים פוליטיים בשטחים ובעזה והיא נחשבת לאחת התחנות המובילות בעולם הערבי.
  תוכנית הסאטירה בה נכללו המערכונים עלתה לכבוד חג הרמאדן ונקראת "אירהאביה" (סיפורי טרור). מגיש אותה שחקן כוויתי ובתכניה בולטת התעמולה הפלסטינית. העובדה שהתוכנית משודרת בתחנת לווין בין-ערבית מעידה גם על התחרות העזה הקיימת בין תחנת אבו דאבי לבין רשתות אחרות כגון אל ג'זירה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום ערוץ 2
  דמותו של "שרון" עם "בקבוק דם ערבי"
  צילום ערוץ 2
  צילום ערוץ 2
  דמות מצוירת של שרון, שותה דם מפחית
  צילום ערוץ 2
  צילום ערוץ 2
  דרקולה. הורעל למוות
  צילום ערוץ 2
  מומלצים