שתף קטע נבחר

שי בזק מחכה כבר לקריאה מהבוס

חודש לפני סיום תפקידו כקונסול במיאמי מביע שי בזק סיפוק רב מההחלטה המסתמנת לסגור את תיק החקירה נגד נתניהו, מחכה כבר לקריאה לשוב ולעבוד עם הבוס לשעבר, ומשוכנע כי בפעם הבאה נתניהו יהיה ראש ממשלה טוב יותר

קונסול ישראל במיאמי, שי בזק, מביע סיפוק רב לנוכח הפרסום על החלטת היועץ המשפטי הממשלה לסגור את תיק החקירה נגד בנימין נתניהו. חודש לפני סיום תפקידו בארה"ב, מעריך בזק כי בשובו לארץ הוא יעמוד בקשר רצוף עם נתניהו, ואם יבחר נתיהו לחזור לחיים הפוליטים – הוא בהחלט שוקל להצטרף, אם רק יוזמן.

נזיפה ממשרד החוץ

בשבועות האחרונים ננזף בזק על ידי הסמנכ"ל למינהל במשרד החוץ, בעקבות מאמר שכתב בשבחו של נתניהו, שתקף את יחס התקשורת והממסד לעבירות שיוחסו לנתניהו. הוא מניח שגם כעת הוא יינזף על ההתבטאויותיו בעד נתניהו, "אבל אם אני מינוי פוליטי ובגלל זה מחזירים אותי ארצה, אז אני מתנהג ככזה. יש לי דברים שחשוב לי לומר", הוא אומר.
בזק טוען שפרשת נתניהו-עמדי נופחה מעבר לכל פרופורציה, "אני מכיר את נתניהו, והוא אדם ישר, למרות שניסו לטפול עליו אחרת. התיק הזה מוגזם. הייתי אתו בצמתים החשובים וראיתי את הלחץ שהופעל עליו. הוא אדם שמתמקד במטרה, ומטרתו היתה שירות טובתו של עם ישראל. כשהוא מתמקד במטרה הוא מביא בחשבון שהמערכת דואגת לכל הפרטים הטכניים, ואם פרטים אלה לא טופלו כהלכה – זה לא מעניינו".
לדבריו, "בכל עניין של הובלת רהיטים ונקיון, למשרד רה"מ צריך להיות צוות מספיק גדול שיטפל בזה. אם היה מצב שלא טופל כהלכה, זה כי אין מספיק אנשים שימלאו את המשימה הזו. בישראל יש מעט מידי הבנה לצרכי רה"מ. הוא לא זוכה לתפנוקים, ההיפך הוא הנכון, בהשוואה לכל קנה מידה בעולם. אני מכיר כיום הרבה מנהיגים של מדינות אחרות - המדינה מטפלת בהם הרבה יותר טוב. עצם העובדה שנתניהו צריך להקלע לסיטואציה כזאת, זה חבל. הרי זה ראש המדינה, ואנחנו צריכים שהוא יטפל בנושאים העיקריים".

ומה בנוגע לשרה נתניהו? הרי היא פיקחה על ההובלות.

"אבל גם היא לא אמורה לטפל בזה. הצוות של משרד רה"מ אמור לדאוג לזה, ומן הראוי שהוא יקבל יותר תקציבים לכך. אני מכיר את שרה ואני מאמין שלא היו לה כוונות או מעשים בלתי ראויים. יש הרבה דברים שטפלו על בני הזוג נתניהו. לגבי המתנות למשל, שמעתי שהאפוטרופוס הכללי אמר שמתנות שניתנו במשך שנים לראשי ממשלות לא נמצאות בחדר המתנות של המדינה. כנראה שאמות המידה לא היו תמיד שוות. מן הראוי היה שיתקשרו למנכ"ל משרד רה"מ, ויבקשו לתאם תאריך שבו המדינה תבוא ותבדוק שהמתנות הוחזרו. במקום זה, המשטרה פשטה עם שחר. אני מסתובב הרבה בעולם, ואני שומע דיווחים על החקירה, כי הם מפורסמים בכל מקום, ומנהיגים שואלים אותי – במה, למען השם, ישראל מתעסקת, חסרות לכם צרות?"
בזק מרוצה מהחלטת היועץ רובינשטיין. המשך דרכו של נתניהו לא נראה לבזק כנושא שיעלה על הפרק בימים הקרובים, "אני לא משמש דוברו כבר הרבה זמן, ואני לא יודע מתי הוא יודיע מה כוונותיו, אבל אני בטוח שהוא יאמר שמבחינתו הצדק יצא לאור. אני מקווה שהוא יחליט לחזור לחיים הפוליטיים, הוא היה ראש ממשלה טוב, ובפעם הבאה הוא יהיה אפילו יותר טוב, הרי בפעם השנייה תמיד משתפרים".
לדבריו, "בפעם הבאה, אם תהיה כזו, הוא יזכה לאהדה תקשורתית וציבורית גדולה יותר. ביבי אמר לי פעם שלהיות רה"מ בישראל זה הג'וב הכי קשה בעולם. למרות שאני לא עורך השוואה בין שניהם, אפילו משה רבנו אמר לא פעם שנמאס לו מהעם הזה, וגם שרה גיבורת ניל"י אמרה כששרקו לה בוז, 'אני לעמי נתתי, ואם עמי נבזה – יהי'.

"הוא כל כך זהיר"

בזק מרוצה מהדרך בה התנהל נתניהו במהלך הפרשה, והתבטאויותיו, ובמיוחד בראיון שהעניק לדן מרגלית לאחר המלצת המשטרה להעמידו לדין, נראות לו הגיוניות וכנות. גם ההאשמה שהאשים נתניהו את המשטרה במות אמו, נראית לו מובנת. "ביבי הוא כל כך זהיר בהתבטאויות האישיות שלו, אני עוד זוכר מהתקופה של יוני נתניהו, ואין לי ספק שהדברים יצאו מתוך לבו. אני בטוח שזו היתה לו תקופה מאוד קשה".
יציאתו של נתניהו בקריאה לרה"מ ברק שלא לוותר בסוגיית ירושלים בעת המו"מ בקמפ דיוויד נראית לבזק כצעד הכרחי. "ההתבטאויות שלו נעשות בצורה מחודדת מאוד, לא פוגעת ולא אישית. הלוואי וכל המערכת הפוליטית תתבטא כך".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכאל קרמר
נתניהו. "גם משה רבנו אמר שנמאס לו"
צילום: מיכאל קרמר
צילום: ארכיון ידיעות
שרה נתניהו. הכוונות שלה היו טובות
צילום: ארכיון ידיעות
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מתגעגע לביבי? בזק
צילום: ארכיון ידיעות אחרונות
מומלצים