שתף קטע נבחר

נשקלת תביעה נגד המשטרה על הפרת חוק חברות כ"א

בהסתדרות שוקלים להגיש את התביעה נגד המשטרה, בטענה כי המשטרה עוברת על חוק חברות כוח אדם שנחקק ביולי, ואינה משווה את תנאי העובדים האזרחים בה לאלו של השוטרים

בעקבות תלונות של אזרחים העובדים במשטרה, הטוענים כי הם מופלים לרעה בתנאיהם לעומת השוטרים, שוקלים בהסתדרות להגיש תביעה נגד המשטרה, על הפרה של חוק חברות כוח האדם.
מאות אזרחים, בכל מחוזות המשטרה בארץ, מועסקים בתפקידים שונים החל מקלדניות, שרטטות ואנשי מחשבים. בחודש יולי השנה נחקק חוק חברות כוח האדם בכנסת הקובע שיש להשוות תנאים של עובד בחברת כוח אדם לעובד בחברה בה הוא מועסק. אלא שבפועל, זה כחצי שנה, המשטרה אינה מיישמת את החוק ומאות האזרחים מופלים לרעה לעומת השוטרים ואינם מקבלים את אותם תנאים.
אחד האזרחים אמר כי "מדובר בשערורייה שגוף כמו משטרת ישראל אינו אוכף את החוק ולמעשה מצפצף עליו". לדבריו, הוא היה המום לגלות יחד עם חבריו שבתלושי המשכורת האחרונים הם לא קיבלו את אותם תנאי שכר ותנאים נוספים נלווים כמו לשוטרים.
כמה מהאזרחים פנו לאחרונה להסתדרות וביקשו לתבוע את המשטרה ולחייבה לשלם להם רטרואקטיבית על חצי השנה שבה לא קיבלו את התנאים שהיו מגיעים להם. בעקבות הפנייה בודקים בהסתדרות את הנושא.
יו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, מתכוון לתבוע את המשטרה לשלם ל-1200 עובדי חברות כוח האדם העובדים בשירותה את התשלומים המגיעים להם, כמו ליתר השוטרים. באמצעות יועץ התקשורת שלו, תום וגנר, מסר פרץ: "לא יתכן שהמשטרה כגוף שמטרתו לאכוף את החוק, מפר אותו בצורה גסה ואינו מיישם את חוק חברות כוח האדם ומפלה לרעה את אותם העובדים. אם המשטרה לא תשלם בקרוב את הכספים המגיעים לעובדים אלה, לא תהיה בידנו ברירה אלא לתבוע אותה".
בהסתדרות טוענים עוד, כי שוטרים שאמורים היו לעבוד במערך הלוגיסטי של המשטרה, מועסקים גם במערך המבצעי, כסמלי מבצעים או כיומנאים, מה שמנוגד לחוק כיוון שמדובר באזרחים לכל דבר, שאין בידיהם תעודות שוטר והם אינם יכולות להורות לאזרחים.
טענה דומה הפנתה ההסתדרות כלפי שירות בתי-הסוהר המעסיק רופאים, אחיות ושינניות דרך חברות כוח אדם מבלי לשלם להם את שכרם כמו ליתר עובדי השירות. לאחרונה שיגר פרץ מכתב בעניין זה לשר לביטחון פנים, עוזי לנדאו, בו דרש ממנו לשלם לעובדים המדוברים את השכר המגיע להם רטרואקטיבית מיום יישום החוק (יולי השנה), על מנת שלא לאלץ את ההסתדרות להגיש נגד משרדו תביעה משפטית.
מלשכת דוברת המשטרה נמסר בתגובה כי "המשטרה מצויה בעיצומה של עבודת מטה בנושא עובדי כוח האדם, במטרה לתת להם את מלוא זכויותיהם. במקביל, פנתה המשטרה לאוצר בבקשה להמיר את משרות העובדים למשרות שוטרים אבל עד כה נענתה בשלילה. אין למשטרה כוונה לפגוע בתנאי עבודתם של העובדים השייכים למערכים הלוגיסטיים התומכים".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים