שתף קטע נבחר

צומת נצרים: מוצב תחת אש

באחת מנקודות החיכוך הסוערות והאלימות ביותר בשבועות האחרונים, צומת נצרים, מתנהלים קרבות קשים ביותר

יותר ממאה בקבוקי תבערה, ירי משלושה כיוונים שונים וטונות רבות של אבנים וגזעים הושלכו בשתי היממות האחרונות על עמדת צה"ל בצומת נצרים. העמדה, מוצב מבוצר באחת מפינות הצומת, השיבה באש מדוייקת, שעל פי האשמות הפלסטינים קטלה ילד בן 12, ופצעה באורח קשה את אביו.
מן המוצב אף נורו טילים לעבר העמדה הפלסטינית שבצידו השני של הצומת ששיתקו את הירי מן העמדה הפלסטינית, אך הרימו תבערה חדשה של הסברה פלסטינית שהדיה נשמעים בכל העולם.
במהלך הארועים בהם נהרגו גם כמה שוטרים פלסטינים ועשרות פלסטינים נפצעו, וכן נפגע באורח קל חייל צה"ל אחד מירי וטופל במקום.
ביום שישי בצהריים החלה להתברר בפיקוד דרום התמונה קשה, שהיוותה המשך ישיר לאירוע המטען שהתפוצץ בסמוך לצומת והרג את סמל דוד בירי ז"ל.
אלוף פיקוד דרום, יום טוב סמיה, בעצה אחת עם מפקד כוחות צה"ל בעזה, תת אלוף יאיר נווה, החליטו להציב בעמדה בנצרים, עליה מפקד בדרך כלל מפקד פלוגה, קצין בכיר, מפקד גדוד חרב הדרוזי, סגן אלוף ניזאר.
"החלטנו להציב קצין בכיר ומנוסה במקום על-מנת לשמור על פעילות מאופקת של הכוחות", הסביר אתמול האלוף סמיה. הפעילות המאופקת לא עזרה. אתמול בשעות הצהריים נפתחה אש לעבר העמדה, והושלכו אליה בקבוקי תבערה רבים.
סמוך לשעה שלוש אחר הצהריים זיהו חיילי המוצב ירי מדוייק מתוך העמדה הפלסטינית שמולם. חיילי המוצב ירו לעבר העמדה הפלסטינית טיל נגד טנקים מסוג לאו ושיתקו את הירי.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
AP
האב והבן שנהרג מהירי
AP
צילום: חיים הורנשטיין
החייל שמת מפצעיו בפיגוע בנצרים ביום רביעי
צילום: חיים הורנשטיין
צילום: איי פי
התפרעויות בבית לחם
צילום: איי פי
צילום: דובר צה"ל
יום טוב סמיה. תמונת מצב קשה
צילום: דובר צה"ל
צילום: רויטרס
ירי בלתי פוסק
צילום: רויטרס
מומלצים