שתף קטע נבחר

ארז אדלשטיין: "הוצאתי סכומים גדולים לתפעול הקבוצה"

ארז אדלשטיין, שהודיע על התפטרותו מאימון מכבי ר"ג, אמר אתמול במסיבת העיתונאים: "הציגו אותי בתקשורת כשקרן, כשהיו לנו סיכומים בעל פה שלא כובדו"

ארז אדלשטיין התפטר אתמול (ד') מאימון מכבי רמת גן, אליה הגיע בתחילת העונה הנוכחית. כזכור, התלונן המאמן בתחילת השבוע כי אינו מקבל שכר באופן סדיר כבר למעלה משנה מקבוצתו הקודמת גליל עליון, ומקבוצתו הנוכחית. מהנהלת הקבוצה נמסר כי נעשו על ידיה כל המאמצים להניא את אדלשטיין מהתפטרותו, אולם הוא היה נחשו בדעתו לעזוב את התפקיד.
בשעה 16:00 אמר אדלשטיין במסיבת עיתונאים שנערכה בגבעתיים: "כבר לפני שבוע החלטתי שהמצב לא יכול להימשך, בגלל שלא כובדו הסכמים כספיים, אלא שלא רציתי להביא את המצב לכדי פיצוץ לפני המשחק החשוב מול מכבי תל אביב. במהלך השבוע ההנהלה לא עשתה דבר לפתרון הבעיה, למעט בקשת דחיית ההחלטה. מכבי רמת גן הציגה אותי בימים האחרונים כמי שלא דובר אמת וזה פגע בי, למרות שהאמת ידועה לאנשיה.
"ביולי האחרון סיכמתי את תנאי העסקתי וכעת, חמישה חודשים אחרי שהתחלתי לעבוד בקבוצה, קיבלתי רק 12 אחוז מהשכר ומהתנאים הנלווים שהובטחו לי. עשרות אלפי שקלים הוצאתי מכיסי בכדי לממן את שכר הדירה שלי, כאשר לפי ההסכמות עם הקבוצה הם היו אמורים לשלם את זה. מה שקיבלתי ממכבי רמת גן, לא מכסה את הסכומים הגדולים שהוצאתי מכיסי כדי לממן את תפעול הקבוצה, כך שלהציג את המצב כאילו קיבלתי את כל מה שהובטח לי זה לעג לרש. הייתי מוכן לתת להנהלה במהלך השבוע סיכוי נוסף על מנת להמשיך, אבל הם כל הזמן דחו את הפגישה איתי והציגו אותי כמי שלא דובר אמת. אתמול אחר חצות דפקו לי בדלת של הבית נציגים של הקבוצה עם הצעות לנוסחת פשרה, שתאפשר את המשך דרכי בקבוצה, אבל הסברתי להם, שברגע שהם הציגו אותי כשקרן הם חצו קו אדום. חשוב לי לציין שההחלטה לא התקבלה ברגע של רתחה ולא הצבתי לרמת גן אולטימטום לשים מיד כסף על השולחן. הגבולות נחצו ברגע שמאמן צריך להוציא כסף לתפעול הקבוצה והכסף לא מוחזר לו".
במהלך מסיבת העיתונאים פנה אדלשטיין לאריק שיבק, יו"ר ארגון המאמנים שנכח בהרצאה, ואמר לו: "אריק, בגללך אני לא אפנה לבוררות נגד מכבי רמת גן. ממך הבנתי שמדובר באנשים טובים (שיבק עבד ברמת גן בעונה שעברה ג.מ). האמת, הם באמת אנשים טובים שעובדים בהתנדבות, אבל את הסיכומים שיש לי איתם בעל פה לא העלינו באותו נוסח על הכתב, כי החוזה בינינו נחתם ערב המחזור הראשון של העונה, ולא היה להם זמן לשבת איתי כדי להכניס את הסעיפים שסוכמו בעל פה. אמרתי לעצמי, מדובר באנשים טובים ובטח נשב על זה בשבוע הקרוב, אבל עברו מספר חודשים והם לא ישבו איתי. אולי אני טיפש, אולי אני נאיבי, אבל אני ישר. מבחינתי ההסכמות שיש לי איתם בעל פה חשובות יותר מכל נייר שהם ינפנפו לי בו. אפילו העתק של החוזה אין לי.
"אני מקווה שרמת גן תשלם לי את שכר הדירה ואת המשכורות שמגיעות לי ובזה נסיים את הסיפור. ערב המשחק מול מכבי תל אביב הציע לי חבר הנהלה לקבל ממנו את הכסף שמגיע לי באופן פרטי, אבל כסף של אדם פרטי לא אקח לעולם. בגליל עליון הוצאתי 8,000 דולר מכיסי כדי שרימאס קאוקינאס ישחק שם, ואת הכסף קיבלתי מהם בחזרה רק אחרי שנה".
על הפרידה מהשחקנים אמר אדלשטיין: "היה לי קשה לראות את הדמעות בעיניים שלהם. אני חייב הרבה לליאור ליובין ומתן נאור, אבל לא הייתי נאמן להם אם הייתי מאפשר למצב להמשיך כך".
אדלשטיין ציין כי הוא כבר קיבל פניות לאימון, אך הוא מעוניין לצאת לחופשה: "אני מתכנן לצאת לחופש. כבר קיבלתי טלפונים משתי קבוצות ששאלו אותי אם יש על מה לדבר. בכל מקרה אני לא מעריך שאחזור לאמן העונה. אני רוצה ליסוע קצת לארצות הברית, לראות את גמר המכללות במרץ ואחר כך ליסוע לדרבי של בולוניה. גם ג'ף ואן גנדי, להבדיל אלפי הבדלות, ויתר על מיליוני דולרים כדי לצאת לחופש".

ליובין: אדלשטיין יהיה חסר מכל הבחינות

ליאור ליובין, רכז מכבי רמת גן, שידוע כמי שהיה קרוב לאדלשטיין, התייחס לעזיבתו של המאמן: "לכולם עצוב שארז עוזב ולי במיוחד. יש בעיות בקבוצה וארז החליט שהוא קם והולך. לי הוא יהיה מאוד חסר מכל הבחינות".
אנדרו קנדי, שבמשחק מול חיפה שימש כמאמן, אמר הערב: "זה עצוב. כל מי שנמצא בקבוצה שהמאזן שלה הוא שמונה נצחונות והפסד בודד צריך להיות שמח, וחבל שזה המצב. יש חוסר ודאות ואנחנו לא יודעים מה יקרה בהמשך".
במסיבת עיתונאים שקיימה מכבי רמת גן, הסתפקה הקבוצה בתגובה כללית להאשמותיו של אדלשטיין: "עירוני רמת גן מודה לארז אדלשטיין על אימון הקבוצה ועל ההשגים הנכבדים בתקופת עבודתו. האגודה מצטערת על התפטרותו ומאחלת לו הצלחה. עירוני רמת גן ניהלה את ענייניה הכספים, מאז עלתה לליגה העליונה לפני 34 שנים, בצורה תקינה, אמינה, מעוררת כבוד, וכך גם ממשיכה בהווה ובעתיד וממילא לא תדון בענייני כספים באמצעי התקשורת. יוזכר כי בקבוצה עברו מיטב המאמנים בישראל, ומעולם לא נותרה הקבוצה חייבת למי מהם. הקבוצה תמשיך לנהל את פעילותה בצורה הטובה ביותר, אחראית ומאוזנת ותוך כבוד הדדי".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים