שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש אגף מודיעין החדש - האלוף זאבי פרקש
  בטקס חילופי ראש אמ"ן אמר הרמטכ"ל כי "הרשות נגועה בטרור מכף רגל ועד ראש". האלוף היוצא עמוס מלכא הודה למופז "על שנתן לי את האפשרות להביע את דעתי ללא חשש", ואילו האלוף הנכנס אמר שלאחר שמונה שנים מחוץ לחיל המודיעין "אני חוזר הביתה"

  "מדינת ישראל עומדת באחת משעותיה הגורליות, במערכה קשה וגורלית קרוב לשנה וחצי. הרשות נגועה בטרור מכף רגל ועד ראשה ועושה כל מעשה על מנת לשבש את אורחות חיינו ולהביא טרור על סף דלתות ביתנו בכל מקום במדינת ישראל". כך אמר היום (ו') הרמטכ"ל שאול מופז בטקס החלפת ראש אגף המודיעין של צה"ל. האלוף אהרון זאבי פרקש נכנס לתפקיד במקומו של האלוף עמוס מלכא.
  האלוף פרקש הוא בן לניצולי שואה ועלה לישראל בילדותו מרומניה. הוא התגייס לצה"ל בשנת 1966 והתחיל את שירותו בקורס טיס, אולם לא הצליח לסיים את הקורס. במשך 13 שנים שירת בתפקידי מודיעין שונים בחיל האוויר. בשנת 79' עבר פרקש לחיל המודיעין ומילא שם שורה של תפקידים פיקודיים.
  לאחר מכן שירת אלוף זאבי 5 שנים באגף התיכנון ושימש כעוזר ראש אג"ת לתכנון וסגן ראש האגף. בשנת 98' הוא לדרגת אלוף ומונה לראש אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה.
  אלוף זאבי זכה בציון לשבח בתחום ההתרעה במהלך שירותו בחיל אוויר. הוא בעל תואר ראשון במזרחנות ותואר שני בהיסטוריה של המזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב ובוגר ביה"ס למנהל עסקים בהרוורד.
  ראש אמ"ן היוצא, עמוס מלכא, מתמודד על תפקיד הרמטכ"ל הבא לאחר פרישתו של מופז בעוד חצי שנה. למרות שלא שימש כאלוף פיקוד אלא כמפקד חילות השדה וראש אגף המודיעין, נחשב מלכא כמועמד סביר לתפקיד, אם כי אינו המועמד המוביל.
  במהלך הטקס אמר האלוף פרקש כי "לאחר 8.5 שנים מחוץ לחיל המודיעין אני חוזר הביתה". האלוף מלכא הודה בטקס לשר הביטחון שהשתתף בטקס ולרמטכ"ל על 3.5 שנים ש"באו מעולם אחר מבחינת סוג העשיה הצבאית".
  הוא הודה גם למופז על כך שניתנה לו האפשרות לומר את דבריו "מבלי לחשוש, להתבטא ולהשפיע גם כשדברי עמדו בניגוד מוחלט לדעת הממונים עליו".
  שר הביטחון בנימין בן אליעזר אמר כי בתקופת כהונתו הוא עקב אחרי אגף המודיעין ולמד להעריך אותו, "את שלוחותיו, את מאמציו ואת דרך השגת היעדים שלו". הוא הוסיף כי "האלוף מלכא מצטיין בעומק חשיבה ויושר אינטלקטואלי וכי רוב התחזיות של אמ"ן היו מדוייקות".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים