שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מפלגת העבודה שולחת את חבריה לצפות בהצגה "אטום"

  דובר מחוז ת"א של המפלגה: "ההצגה מעוררת ומסעירה בהעלאת שאלות פוליטיות חשובות". כרטיסים להצגה מוצעים לחברי המפלגה בחצי מחיר

  הסניף התל-אביבי של מפלגת העבודה מזמין בצעד יוצא דופן את חבריו וחברותיו להצגה "אטום" בהנחה של 50 אחוז מהמחיר המקורי לכרטיס. מחזהו של העיתונאי והמחזאי מתי גולן, המועלה בימים אלה בתיאטרון הקאמרי ועוסק בתרחיש אפוקליפטי "לגמרי לא בדיוני", עורר סערה גדולה בקרב מבקרי תיאטרון, פוליטיקאים והקהל הרחב. במרכז המחזה כת דתית-לאומנית-קיצונית המשתלטת על המדינה ומנסה לגרום למלחמת גרעינית במטרה לקרב את בוא המשיח. על מכתב ההזמנה, ששוגר בדואר לחברי המפלגה ולתושבים שהתפקדו בעבר למפלגה, חתום שמואל מזרחי, מזכיר מחוז תל-אביב-יפו של מפלגת העבודה.

  מפלגת העבודה בשירות שיווק התיאטרון

  המכתב מציע לחברים לצפות בהצגה במחיר מיוחד של 100 שקל לזוג כרטיסים במקום 290 שקל. מזרחי כותב כי "ההצגה מעוררת ומסעירה בהעלאת שאלות פוליטיות חשובות", בהן "שאלת השפעתן ומגמותיהן של מפלגות דתיות לאומניות ואנטי-ציוניות, יחסיהן הפוליטיים עם הרוב החילוני ועם מפלגות השמאל הציוניות בפרט, בכל קואליציה אפשרית". עוד נאמר במכתב: "יותר מכן, ההצגה שואלת בצורה נוקבת באמצעות הסיפור ה'בדיוני', האם תיתכן פשרה". בראיון ל-ynet מסביר מזרחי כי אכן מדובר ביוזמה חדשה. "אנחנו רוצים לתת לאנשים שלנו אפשרות להשתתף בתכנית שיש לה משמעות ציבורית, ו"אטום" היא ההצגה הראשונה שנכנסה ליוזמה הזו. זה לא אומר שמפלגת העבודה מזדהה עם ההצגה, אין לזה קשר. אין כאן מה להזדהות, זו פשוט הצגה שמעלה שאלות".
  לדברי מזרחי, היוזמה להתקשרות בין מפלגת העבודה ותיאטרון הקאמרי היתה של אחת מחברות המפלגה, שיצרה את הקשר עם התיאטרון. "זו יוזמה מבורכת, וגם בעתיד כל הצגה אחרת שהתיאטרון ירצה שנעזור בהפצה שלה, נשמח מאוד". לדברי מזכיר המחוז, המפלגה אינה מסבסדת את ההפרשים בעלויות ומדובר במבצע של תיאטרון הקאמרי. "אנחנו לא עוסקים במכירה של הכרטיסים, אנחנו מאפשרים לחברים שלנו ליהנות מכרטיסים מוזלים ממש כמו שוועדי עובדים ומועדוני קשישים מקיימים הצגות בהנחה. נשמח לשתף פעולה גם עם תיאטראות אחרים שיציעו לנו כרטיסים".

  מקומות מוזלים ביציע

  אין זה סוד שההצגה "אטום" מתקשה למלא את האולם הגדול של תיאטרון הקאמרי, וכי התיאטרון, באופן טבעי, משתמש במסגרת מערך השיווק במבצעים לאוכלוסיות מפולחות שונות. אלא שבניגוד למבצעים אחרים שמארגן התיאטרון בשיתוף ארגוני עובדים או חברים בקבוצות שונות (כמו "אדם, טבע ודין", שחבריה זכו לכרטיסים מוזלים להצגה "אויב העם"; ותיקי המחתרות, שזכו לכרטיסים מוזלים להצגה "המורדים"; או "האגודה לזכויות האזרח" ואפילו "נוער מרצ") - הפעם מדובר בפניה שיזמה מפלגת העבודה לתיאטרון ולא להיפך.
  דוברת תיאטרון הקאמרי, מירה ורדי, מסרה בתגובה: "לא מדובר בפניה של תיאטרון הקאמרי למפלגת העבודה, אלא בפנייה של בחורה בשם אסנת ממפלגת העבודה אלינו. הדיוור הוא על-פי רשימת תפוצה שלהם ולא שלנו והם אלה שכתבו את המכתב כשכל מה שאנחנו עשינו היה לצרף אליו אינסרט שמכיל מידע לגבי תוכן ההצגה עצמה. הכרטיסים הם כרטיסי יציע, שמחירם באופן רגיל הוא 100 שקל, והם זכו להנחה של 50 אחוז - שזו ההנחה המקובלת לקבוצות".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מתוך ההצגה. "זה לא קשור להזדהות"
  מתוך ההצגה. "שאלות נוקבות"
  לאתר ההטבות
  מומלצים