שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סטיבן קינג פורש

  סטיבן קינג פורש מעולם הספרות. "אמרתי את מה שהייתי צריך לומר"

  מחבר ספרי המתח סטיבן קינג החליט לפרוש מכתיבה, מכיוון שלדבריו הוא אינו מעוניין לסיים את דרכו הספרותית כפי שסיים אותה הארולד רובינס. בידיעה שפורסמה בעיתון הטיימס הבריטי מצוטט קינג כמי שאומר: "זה הסיוט שלי", בהתייחסו למקרה רובינס, שהמשיך לכתוב עד לשנות השמונים של חייו, למרות שסבל מהשפעות קשות של שבץ.
  קוראיו הנאמנים של קינג, 54, יתקשו עוד זמן רב להבחין בפרישתו מעולם הספרות. מתברר שמספר ספרים, שכתיבתם טרם הסתיימה, מחכים עדיין ליציאתם לאור. לדברי קינג, לאחר סיומם של מספר פרוייקטים שכבר החל בהם, הפרישה תהיהי סופית. ספר מסכם של סיפורים קצרים ייצא לאור במרץ הקרוב, ולקראת הסתיו הבא יצא "From A Buick 8", שנכתב לפני מספר שנים. בתקופה הקרובה יסיים קינג שלושה ספרים בסדרת "Dark Tower" ("המגדל האפל"), וכתיבת תסריטים לסדרת טלוויזיה אמריקנית על בית חולים רדוף. "אחר-כך זהו, סיימתי", הוא מודיע.
  קינג לא פוסל כתיבה לשם שעשוע אישי שלו, אך הוא מעוניין מעתה להקדיש את זמנו לשלושת ילדיו ולנכדיו. בראיון לעיתון האמירקני "לוס אנג'לס טיימס" הוא אומר שהוא מעדיף לפרוש עכשיו מאשר למחזר את יצירות העבר שלו מחדש: "אתה מגיע לנקודה בה הצלחת להקיף את כל קצוות החדר, מפה אתה יכול לחזור אחורה למקומות שכבר היית בהם ובסופו של דבר למחזר את עצמך. אמרתי את מה שהייתי צריך לומר. מנקודה זו יש ברירה או להמשיך הלאה או לומר שעזבתי כשאני עדיין בשיא".
  קינג, שספריו הכניסו לו עד כה סכום נאה של 40 מיליון דולר בשנה, עבר ב-1999 תאונת דרכים קשה, שהותירה אותו עם פציעות קשות בראשו, רגל שבורה וריאה חבולה. הכתיבה, כך אמר בראיונות שנתן מאוחר יותר, היתה זו שעזרה להחלמתו: "הכתיבה סיעה לי יותר מכל מה שנתנו לי להרגיע את הכאב". באותה השנה פרסם קינג לראשונה שהוא סובל מסוג מסויים של התנוונות שרירית, שכנראה תוביל, בסופו של דבר, לעיוורון.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ארכיון
  קינג. להתראות, שלום וביי
  ארכיון
  לאתר ההטבות
  מומלצים