שתף קטע נבחר

העולם נפתח באחת

בשלהי 1976, הפתיעה את העולם חיילת אלמונית מקריית טבעון, כשהיתה לישראלית הראשונה שהוכתרה כ"מיס יוניברס", האישה היפה בעולם. כיום רינה מור-גודר, עדיין יפהפיה, מביטה על חצי יובל השנים שחלפו בסיפוק גדול, וכותבת ל-ynet על התחרות, ההגשמה העצמית והשנים שביניהן. מיוחד

היום, כ-25 שנים אחרי, כשיש לי משפחה נפלאה ושתי בנות מקסימות ואני עורכת דין, מקצוע שתמיד רציתי בו, נראה שאפשר כבר להסתכל אחורה, ולומר בביטחון ממרחק של חצי יובל שנים, כי תחרות מלכת היופי ומה שבא בעקבותיה, היו חוויה נפלאה, ששינתה את חיי מקצה לקצה.
לפני 25 שנה, בהיותי חיילת מן השורה, נפתחה בפני דרך חדשה, כשנבחרתי למלכת היופי ולמיס תבל. באחת נפתח העולם בפני, ומצאתי את עצמי חיה חיים מלאי עניין וזוהר.
אולם אני רוצה לנצל את ההזדמנות שניתנה לי, ולתאר בפניכם דווקא את השנים שאחרי, שנים שיכולות להיות של התפכחות, או לחלופין, שנים של בנייה עצמית יוצרת. אחד הדברים הנפלאים שלמדתי אז, היה כי בפני כל אחת מאיתנו עומדת האפשרות לבחור את דרכה בחיים, בבחינת "הכל צפוי והרשות נתונה".

משפחת המלכות ליוותה לאורך כל הדרך

מייד לאחר סיומה של "שנת המלכות", שאין מילים בפי לתאר את עוצמתה ואת תרומתה לעיצוב חיי, פניתי לבניית פן אחר של החיים – משפחתי והלימודים. נישאתי, ילדתי, והלכתי ללמוד ולרכוש מקצוע. עברו עלי חמש שנים, בהן למדתי בארץ ובחו"ל, ולאורך כל השנים, היתה משפחת מלכות היופי מ"לאשה" ברקע, מלווה אותי לאורך הדרך, בתקווה שדרכי תצלח, כמו משפחה גדולה ותומכת.
היום, כשילדי גדלו, וכעורכת דין אני עוזרת לאנשים שמגיעים אלי בשעות הקשות של חייהם, ומלווה אותם בדרכם אל פתרון בעיותיהם ושיקומם, ברי לי שהמסר החשוב ביותר אותו למדתי מההשתתפות בתחרות מלכת היופי הוא שלכל אחת מאיתנו, ניתנה הזכות לנצל שני פנים באישיותנו – היופי והזוהר, והפן האחר, ארצי יותר – מימוש היותנו נשים וההגשמה העצמית שלנו במלוא מובן המילה – משפחה ומקצוע. רק שילוב בין השניים יעשה אותנו מאושרות, כפי שמגיע לנו להיות.
אני מאחלת לכל המתמודדות, ולמלכת היופי החדשה שתיבחר השנה, שתשכלנה ליהנות את הרגע, כמו גם לבחור נכון ולהצליח בדרכן בעתיד.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום ארכיון לאשה
מייד לאחר ההכתרה בטקס מלכות היופי
צילום ארכיון לאשה
צילום ארכיון לאשה
בתמונה מראשית דרכה כמשפטנית
צילום ארכיון לאשה
צילום: ארכיון לאשה
רינה היום - עורכת דין ואם מאושרת לשתיים
צילום: ארכיון לאשה
מומלצים