שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תאילנד: הקרב על ה"טוק טוק"
  ממשלת תאילנד מתכוונת לצאת למאבק משפטי בכוונה לשמר את הבלעדיות על המונח "טוק טוק". "מדובר בהמצאה תיאלנדית ברורה ומוכרת", אמר יאניונג פאונגרייט, בכיר במחלקת המסחר בתיאלנד

  ממשלת תיאלנד הודיעה היום (ד') כי תנסה לעזור ליזמים תיאלנדים תוך נקיטת צעדים משפטיים כלל עולמיים במטרה לשמר את הבלעדיות על המונח "טוק טוק", שניתן לכלי הרכב הנפוץ בתיאלנד.
  "ממשלת תיאלנד החליטה לנקוט בצעד הזה בתגובה לכך שחברות ממספר מדינות בעולם רושמות את המונח 'טוק טוק' כחלק משמן המסחרי", אמר יאניונג פאונגרייט, בכיר במחלקת המסחר בתיאלנד.
  "בכוונת הממשלה התיאלנדית למחות נגד הרישום הזה כחלק ממדיניות שלה לקדם את הייצוא של כלי הרכב המדובר, שנחשב המצאה תיאלנדית ברורה ומוכרת", אמר יאניונג.
  "אנחנו רואים את הרישום המסחרי כנסיון למנוע מחברות תיאלנדיות להיכנס לשוק העולמי ולכן אנחנו צריכים לנקוט מספר צעדים להגן על האפשרויות המסחריות של המוצר שלנו", הסביר יאניונג.
  השם "טוק טוק" ניתן לכלי הרכב שהפך לסמל התחבורה של תיאלנד, על שום הקול שעושה מנועו בעת ההפעלה. בתי חרושת בתיאלנד שיפרו לאחרונה את המנוע של ה"טוק טוק" והם מקווים לייצא אותו, בתמיכת הממשלה, לשווקים מחוץ לתיאלנד כמו סין, הודו, פקיסטן ואפריקה.
  לדברי יאניונג, תאילנד תשלח בקרוב מחאה רשמית לרשויות באיים הבריטיים, שם פועלת חברה קמעונאית שביקשה לרשום עצמה תחת השם "טוק טוק אינטרנשיונל", כסמל המסחרי שלה. כשיצרו איתה קשר גורמים רשמיים בתיאלנד סירבה החברה לשנות את שמה ואמרה, כי אין בכוונתם לפגוע בייצוא ה"טוק טוק" התיאלנדי.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים