שתף קטע נבחר

דליה רבין: "אם אבא היה בחיים - היה שלום"

בתו של יצחק רבין ז"ל אמרה את הדברים בטקס בו שונה שמו של מסוף ערבה ל"מסוף רבין". הטקס נערך בנוכחות ראש הממשלה ונציגו של המלך עבדאלה. הנציג הירדני קרא לישראל להיענות ליוזמת השלום הסעודית אולם שרון הבהיר: כל עוד קיים הטרור, לא יהיה שלום

בטקס חגיגי שונה היום (ה') שמו של מסוף ערבה, מסוף הגבול בין אילת לירדן, ונקרא על שמו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. רבין, שחתם הסכם שלום עם מצרים, אמור היה לחגוג מחר את יום הולדתו ה-80 ורבים מהדוברים דיברו עליו בגעגוע. בטקס השתתפו ראש הממשלה, שר החוץ ושר הביטחון. את עבדאללה מלך ירדן ייצג בטקס הנסיך ריאד בן זייד, דודו ומזכירו של המלך.
"אני רוצה להאמין שאם אבא היה בחיים, היה כיום שלום מקיף עם ארצות ערב ועם הפלסטינים", אמרה בתו, דליה רבין פילוסוף. "קשה להאמין שרק לפני שנים מועטות עמדה הצמיחה במשק על 7 אחוזים, האבטלה צומצמה, ביקרנו במדינות ערב והם שלחו אלינו שגרירים. לא חלמנו חלום. השלום היה אז בטווח נגיעה".
הנסיך ריאד בן-זייד, נציג המלך עבדאללה, קרא לישראל להכיר בזכויות העם הפלסטיני. "האלימות וההרג מולידים רק אלימות והרג. אני קורא לממשלת ישראל להיענות ליוזמות השלום הערביות, במיוחד ליוזמת יורש העצר הסעודי. ההזדמנות עדיין לפנינו".
פליטת פה משעשעת היתה לשר הביטחון, בנימין בן אליעזר, אשר כינה את גבי אופיר, מנכ"ל רשות שדות התעופה, "מנכ"ל רשות השידור".
ואילו שר החוץ שמעון פרס אמר: "פעם, חשבתי שהעוני הוא מקור הטרור. היום אני יודע שהטרור יוצר את העוני. אין לנו רשות להתייאש או לוותר".
אחרון הנואמים היה ראש הממשלה אריאל שרון שאמר כי "מעבר גבול בין שתי מדינות כשלעצמו, אינו מביא שלום. אנשים משני צידי הגבול בעלי מעוף, אמונה ותעוזה שהרצון לשלום מפעם בלבם – הם הסוללים את הדרך".
בהמשך קרא שרון: "בואו נקדים צעדים של בניית שלום להסכמים פורמליים". שרון סיים באמירה, כי "כל עוד קיימים האלימות, הטרור וההסתה, לא יכול להיות שלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
שרון והנסיך הירדני בטקס
צילום: איי פי
מומלצים