שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מטוס אל על נאלץ לנחות נחיתת חירום בג'יבוטי
  ג'יבוטי היא מדינה מוסלמית באפריקה, החברה בליגה הערבית, ואשר אינה מקיימת קשרים דיפלומטיים עם ישראל. אבל הנוסעים והצוות מדגישים, כי זכו ליחס חם במיוחד

  מטוס של חברת אל על נאלץ לנחות שלשום (יום ג') נחיתת חירום בג'יבוטי, מדינה מוסלמית באפריקה, החברה בליגה ערבית, ואשר אינה מקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל.
  המטוס, שהיה בדרכו למומבסה שבקניה, נאלץ לנחות בגלל תקלה במשאבת הדלק באחד המנועים. עם גילוי התקלה, כובה המנוע והטייס החל לחפש אתר קרוב לנחיתה. שדה התעופה הקרוב ביותר היה בג'יבוטי, וחברת אל על פנתה למשרד החוץ כדי שינסה לאשר את הנחיתה שם. הנחיתה אושרה, וצוות המטוס ונוסעיו מצאו עצמם לכאורה במדינה ערבית עוינת, אבל למעשה לא כך היה.
  מנהלת השירות בטיסה, חנה ריישר, מספרת: "כאשר הטייס הודיע על הנחיתה בג'יבוטי, לא היתה לנו כל אינפורמציה על המדינה הזאת, מה גם שהטייס לא שיתף אותנו בכל ההכנות, כך שהיינו די רגועים. לאחר הנחיתה יצרנו קשר עם שלטונות הנמל, וגילינו אנשים מאוד נחמדים. הם הסבירו לנו שיש בעיות ביטחוניות ולכן שיכנו אותנו באולם נפרד ומאובטח. הם ששו לעזור לנו, ודאגו לכל מחסורנו. לא הבחנו בכל עוינות או שנאה.
  "מדובר בעיר קטנה, שאליה הגענו בשעה לילה מאוחרת, כאשר הכל כבר היה סגור. לכן כדי שיהיה לנו מה לאכול, מצא מנהל השדה, עבדי סרהה, אופה שאפה לחמים במיוחד בשבילנו. את הלילה בילינו על רצפת הטרמינל, עד שהגיע מהארץ החלק המתאים של המנוע. הסיבה היחידה שאני, באופן אישי, לא רוצה לחזור לשם היא שאין שם מה לראות".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תקלה במשאבת הדלק במנוע אילצה את המטייס לנחות
  מומלצים