שתף קטע נבחר

"פנחס היה צריך להשתחרר בעוד חודש מצה"ל"

כך מספר בן דודו של סגן פנחס כהן שנהרג הלילה בפעילות מבצעית ברצועת עזה. חייל מילואים נוסף נהרג ושמו טרם הותר לפרסום

שני חיילי צה"ל נהרגו הלילה (ד') בפעולת צה"ל ברצועת עזה. אחד החיילים הוא סגן פנחס כהן, בן 23 מירושלים. שמו של החייל השני טרם הותר לפרסום.
סגן פנחס כהן, קצין בפלוגת הסיור של חטיבת גבעתי, נהרג במהלך חילופי ירי באזור חאן יונס, כאשר כוח גדול מן החטיבה בשיתוף כוחות שריון והנדסה נכנס לחאן יונס על מנת לעצור מבוקשים.
אלון הופמן, בן דודו של סגן פנחס כהן, אמר עליו, כי "הוא היה אחד שעושה את הדברים בצורה הכי יסודית ומורעלת שיכולה להיות, אדם שהסתדר טוב מאד עם המסגרת הצבאית, אך חשב להשתחרר ממנה, בעקבות נישואיו לפני פחות משנה".
סגן פנחס כהן, בן 23, התגורר בעפרה שנים רבות. לפני פחות משנה, עם נישואיו ליעל, עברו השניים להתגורר בירושלים, שם לומדת אשתו. הוריו, יצחק ורבקה, הם מהמשפחות הוותיקות בעפרה. אביו הוא בעל נגריה בישוב. לפנחס שני אחים ושלוש אחיות. הוא היה אמור להשתחרר מצה"ל בעוד חודש.
הופמן אמר, כי פנחס כהן היה תמיד מחייך, לוקח על עצמו את הדברים הכי קשים. "אני בטוח שהוא היה אומר לי עכשיו שצריך להמשיך הלאה. זה היה המסר שהוא היה רוצה להעביר", אמר הופמן.
חברו, יחיאל גרוסברג, סיפר כי "פיני אהב את הצבא ואת ארץ ישראל, בכל מובן המילה. הוא היה איש משפחה. בשנה האחרונה עבר להתגורר בירושלים בגלל שירותו הצבאי. בחור משכמו ומעלה".
הלווייתו של סגן כהן תצא ב-16:30 מבית הכנסת המרכזי בעפרה להר הרצל בירושלים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סגן פנחס כהן הרוג
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים