שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  5 צעירים נהרגו בפיגוע בעצמונה
  הרוגי הפיגוע הובאו היום לקבורה. מחבל הצליח לחדור את הגדר הכפולה של היישוב. הוא פתח באש ויידה רימונים לעבר תלמידי המכינה הקדם צבאית במקום; 5 מהם נהרגו. בתום קרב יריות נהרג המחבל. 23 פצועים פונו לבתי החולים, חמישה מהם באורח קשה. הזרוע הצבאית של החמאס נטלה אחריות לפיגוע

  הובאו למנוחות חמשת הצעירים שנהרגו אמש (חמישי בלילה) ביישוב עצמונה שבגוש קטיף. מדובר בתלמידי המכינה הקדם הצבאית במקום, בני 18: טל קורצווייל מבני ברק; אשר מרקוס מירושלים; אריאל זאנה מירושלים; ערן פיקאר מירושלים; ואהרון קרוגליאק מבית אל.
  החמישה נהרגו לאחר מחבל הצליח לחדור הלילה (ו') להתנחלות, בדרום רצועת עזה, פתח באש ויידה רימונים. מלבד 5 תלמידי המכינה הקדם צבאית שנהרגו במקום, 23 נוספים נפצעו; 5 מהם באורח קשה והיתר קל-בינוני. מרבית הפצועים הם תלמידי המכינה.
  המחבל חדר את הגדר הכפולה של ההתנחלות, ופתח באש לעבר צריף בו שהו תלמידי המכינה הקדם צבאית שעסקו בלימוד תורה.
  במשך דקות ארוכות ירה המחבל ויידה רימונים. תושבים וחיילים שהוזעקו למקום ניהלו איתו קרב יריות שבסיומו נהרג המחבל.
  אמבולנסים של מגן דוד אדום פינו את הפצועים לבית החולים סורוקה בבאר שבע וברזילי באשקלון. חלק מהפצועים פונו במסוק לבית החולים תל השומר. היום לפני הצהריים נמסר כי 20 פצועים עדיין מאושפזים. שלושה מהם במצב קשה, שלושה במצב בינוני, והשאר - קל.
  אחד מתלמידי המכינה שנפצע בפיגוע, סיפר ל-ynet: "פתאום התחילו פיצוצים בישוב, כיבינו את האור בחדר, נשכבנו על הרצפה ושמרנו על שקט. לפתע החלו יריות בחדר ומסביבי היו פצועים". תושב אחר אמר כי מערכת הכריזה של הישוב קראה לתושבים להישאר בבתיהם. גברים נושאי נשק התבקשו לצאת ולהתפרס מחוץ לישוב.
  לאחר שהמחבל נהרג נערכו סריקות נרחבות באזור מחשש שישנם בשטח מחבלים נוספים.
  בעקבות הפיגוע עבר בית החולים סורוקה לעבוד במצב חירום. בבית החולים גם נפתח מרכז מידע למשפחות. מספר הטלפון של המרכז: 1255177.
  גדודי עז א-דין אל קאסם, הזרוע הצבאית של החמאס, הודיעו כי הם ביצעו את הפיגוע. על-פי הדיווח את הפיגוע ביצע צעיר פלסטיני בן 19 תושב שכונת סג'עייה בעזה.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  אריאל זאנה ז"ל.
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
  אשר מרקוס ז"ל.
  צילום רפרודוקציה: מוטי סנדר
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  טל קורצוויל ז"ל.
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  ערן פיקאר ז"ל.
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  אהרון קורגליאק ז"ל.
  צילום: רפרודוקציה מוטי סנדר
  מומלצים