שתף קטע נבחר

מפקד מחוז ירושלים הורה לחסל מחבל מתאבד לאחר שנלכד

על גופו של המחבל היתה חגורת נפץ. בכיר במשטרה: הוא סיכן את חיי השוטרים. עדי ראייה פלסטינים: המחבל כבר היה כפות

מפקד מחוז ירושלים, ניצב מיקי לוי, הורה ביום שישי לחסל מחבל שנתפס כשעל גופו חגורת נפץ.
בכירים במשטרת ירושלים אמרו כי המחבל היווה "סכנה אמיתית ומיידית לשוטרים", אבל עדי ראייה פלסטינים טענו: הוא הוצא להורג "בדם קר" לאחר שנכפת.
ביום שישי בצהריים הבחינו שוטרי משמר הגבול בצפון ירושלים בשני פלסטינים שעוררו את חשדם. הם הורו להם לעצור, אך אחד מהם החל להימלט. השוטרים רצו לעבר החשוד, תפסו אותו, ובחיפוש על גופו מצאו חגורת נפץ. למקום הוזעקו כוחות נוספים, ושוטרי יס"מ (יחידת סיור מיוחדת) שהשכיבו את המחבל על הארץ. חבלן שהגיע למקום ניסה לפרק ממנו את חגורת הנפץ, כשהמחבל אומר לו: "יש לי מפסק על הבטן".
לדברי גורמים במשטרה, המחבל נאבק בשוטרים ומנע מהחבלן לטפל במטען ולנטרל אותו. למקום הגיעה צמרת פיקוד מחוז ירושלים, ובראשה מפקד המחוז. לאחר שהחבלן הודיע שאינו יכול להשתלט על המחבל וקיימת סכנה לפיצוץ מיידי של המטען, הורה ניצב לוי להרוג את המחבל. אחד השוטרים שלף את אקדחו וירה בו מטווח קצר.
בכיר במחוז ירושלים אומר, כי לא היתה ברירה, שכן "הוא סיכן את חיי השוטרים". אולם, לטענת עדי ראייה פלסטינם המחבל "הוצא להורג בדם קר, חצי שעה לאחר שנתפס". לפי סוכנות הידיעות הצרפתית, כתריסר פלסטינים שראו את התקרית מביתם אמרו כי המחבל, מוחמד סאלח (23), היה כבול באזיקים כאשר הוצא להורג.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
מחבל (ארכיון)
צילום: איי פי
מומלצים