שתף קטע נבחר

השרים אלון וליברמן פרשו מהממשלה

שרי "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" הגישו מכתבי התפטרות ואמרו כי "ההחלטה לשחרר את ערפאת מרמאללה היתה הקו האדום". בתוך 48 שעות תיכנס ההתפטרות לתוקף

השרים בני אלון ואביגדור ליברמן הגישו היום (ג') מכתבי התפטרות למשרד ראש הממשלה בירושלים. במסיבת עיתונאים הודיעו השניים שהם רואים בהחלטה לשחרר את ערפאת מרמאללה קו אדום ולכן החליטו על פרישה. "לצערי", אמר אלון, "נכנע שרון לאקדח שפואד הצמיד לרקתו. לצערי פרס מוסר את נפשו כדי להגן על ערפאת והרשות הפלסטינית".
סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" החליטה על פרישה מהקואליציה בסוף השבוע. בתוך 48 שעות מהגשת המכתבים תיכנס ההתפטרות לתוקף. לטענתם, תבעו לאחרונה משרון להכריז על הרשות הפלסטינית כאוייב, אולם שרון לא נענה לדרישתם. "לעם ישראל לא תהיה מנוחה", אמר ליברמן במסיבת העיתונאים, "עד אשר יוחלט להילחם נגד הרשות הפלסטינית ולראות בה אוייב. זו הדרישה שלנו לכל אורך הדרך. כבר פרשנו פעם אחת ואז נרצח רחבעם זאבי. באותה עת חשנו על פי הבטחות ראש הממשלה, שיש שינוי במדיניות".
סיעת "האיחוד הלאומי-ישראל ביתנו" זוקפת לזכותה את ההכרזה על ערפאת כלא רלבנטי וההכרזה על הרשות הפלסטינית כרשות התומכת בטרור. "לאחר צעדים אלה ראינו שהמדינה מתחילה להבין שהרשות הפלסטינית אוייב. היה נדמה שמצליחים להוביל את שרון למיטוט הרשות הפלסטינית והגדרתה כאוייב, אך הוא נכנע בסופו של דבר לפרס ופואד", אמר אלון שיפרד מחר ממשרד התיירות.
לדבריו, "או שהרשות 'אאוט', או שאנחנו בחוץ. אין היום הרבה אזרחים תמימים שחושבים שאפשר לדבר עם הרשות. העם בשל להכרעה. מי לא רואה היום את הפתטיות של אוסלו, של רבין המנוח ופרס. כבר היה לנו דולפינריום והיה סבארו והיה קפה "מומנט" במרחק יריקה מבית ראש הממשלה. זו היתה יריקה בפנים שלנו. העם בנוי להכרעה. העם הזה גירש את נתניהו שהחזיר את עיר האבות, גירש את ברק ששם אפילו את ירושלים על השולחן והביא את שרון כדי שיכריע".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
ליברמן. הגיש התפטרות
צילום: גלי תיבון
מומלצים