שתף קטע נבחר

סרט: הפלסטינים הרגו את הילד מוחמד א-דורה

הסרט יוקרן בימים הקרובים ברשת טלוויזיה גרמנית. "זווית הירייה, משך זמן היריות, עוצמת החדירה של הכדורים והדיוק של הצלפים מהווים הוכחה נגד הטענה שאירעה תאונה, או שהיריות נורו מצד הצבא הישראלי", אמרו ברשת הטלוויזיה

סרטה של אסתר שפירא, המעלה את האפשרות שהילד הפלסטיני, מוחמד א-דורה, נהרג מירי פלסטיני ולא ישראלי, יוצג ביום שני ברשת הטלוויזיה הגרמנית הראשונה, ARD, בפרנקפורט.
א-דורה, ילד בן 12 נהרג ב-30 בספטמבר 2000 בעזה, וסרט שצולם בשעת התקרית על ידי צלם פלסטיני לטלוויזיה הצרפתית, זעזע את העולם.
"בסרטה של שפירא יש ראיות רבות לכך שייתכן כי הפלסטינים גרמו למותו של הילד", אמרו ברשות השידור שאחראית על הקרנת הסרט, "משך זמן היריות, עוצמת החדירה של הכדורים והדיוק של הצלפים מהווים הוכחה נגד הטענה שאירעה תאונה, או שהיריות נורו מצד הצבא הישראלי".
"בעקבות החקירות שערכתי, שללתי כמעט לחלוטין את האפשרות שאירעה תאונה בצד הישראלי. החיילים הישראלים היו צריכים לכוון ביודעין אל הילד. אך אין כל סימן לכך וגם לא היתה סיבה לעשות זאת. לעומת זאת, מתקבל יותר על הדעת שהכדורים הקטלניים נורו על ידי צלפים פלסטינים בעת שניסו לפגוע בעמדה הישראלית", אמרה אסתר שפירא.
"זה אפשרי יותר בשל רדיוס הפיזור של קליעי רובי הקלצ'ניקוב שבהם משתמשים הפלסטינים ועמדת הירי שלהם", הוסיפו הגרמנים, שציינו עוד, כי קיימים חילוקי דעות אודות הסרט עצמו. הצלם הפלסטיני טלאל אבו ראחמה, שצילם את הסרט עבור "פראנס 2", אמר כי צילם את האירוע במשך שש דקות, בעוד שהרשת הודיעה שהיה בידיה סרט באורך של 50 שניות בלבד. לעומת זאת אמר שארל אנדרלן, כתב "פראנס 2" בירושלים, בשיחת טלפון עם סוכנות הידיעות הצרפתית, כי אבו ראחמה צילם באותו יום "קלטות רבות, ובעיקר את מותו של מוחמד א-דורה. "העתק הקלטת הזו נמסר לכל סוכנויות הידיעות ללא עריכה, כפי שיכול להעיד כל טכנאי וידאו".
"בהתאם לכל העדויות, שנאספו במקום על ידי 'פראנס 2' ב-24 השעות שלאחר הדרמה, הכדורים שפגעו במוחמד א-דורה ובאביו נורו מעמדה ישראלית, ואף פלסטיני לא ירה מאותה זווית. העמדה שבה צילם טלאל אבו ראחמה צולמה מזוויות נוספות בזמן אמיתי, על ידי הצלמים של סוכנויות אלה, והסרטים שלהם מאשרים את כל העדויות", אמר אנדרלן.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הילד מוחמד א-דורה ואביו (ארכיון)
מומלצים