שתף קטע נבחר

יפתח פלמח זאבי: אתמודד על ראשות מולדת

חצי שנה לאחר רצח אביו הודיע זאבי על כוונתו להתמודד על ראשות התנועה ואחר כך להצטרף אתה לגוש ימני גדול. הוא לא הזכיר את רעיון הטרנספר

יפתח פלמח זאבי, בנו של רחבעם זאבי ז"ל, שנרצח לפני כחצי שנה במלון הייאט בירושלים, הודיע היום (ב') במסיבת עיתונאים שנערכה במלון על כוונתו להתמודד על ראשות תנועת "מולדת" בבחירות שייערכו בתנועה בחודש מאי, ואחר כך להצטרף עם התנועה לגוש ימני גדול.
בשורה הראשונה בקהל ישבו האלמנה, יעל זאבי, ובני משפחה נוספים, וכן ידידים וחברי תנועת מולדת. יפתח פלמח זאבי הודיע כי "יש פעמים שאדם חייב לקום ולעשות מעשה למען העם אליו הוא שייך", והודיע כי יתמודד על ראשות תנועת "מולדת".
לערבים אמר זאבי: "אני פונה אליכם, הערבים, אלה היושבים בתוכנו, ואלה יושבי השומרון וחבל עזה - את העם הזה, והקשר שלו לכנען מולדתו, תקבלו כעובדה מוגמרת". הוא לא הזכיר את רעיון הטרנספר שיריבו על הנהגת מולדת, ח"כ בני אלון, בחר להעלות בקמפיין אינטנסיבי.
בהתייחס לרצח אביו אמר יפתח פלמח: "באוקטובר שעבר אתם רוצחים את גנדי, ולרגע נדמה לכם שחיסלתם דרך, שהיהודים נחלשו. את התשובה שלי תקבלו עכשיו ומייד. העמידה הזו שלי פה תהיה לכם לתמרור שנצח ישראל לא ישקר, ושהכוונות שלנו לחיות כאן הן עובדה מוגמרת. משפחתי עדיין מדממת, ולמרות האובדן אני פונה אליכם בכנות, בגובה העיניים, ומציע לכם למצוא דרך לחיות לצדנו, לפני שהאדמה תפער את פיה".
פלמח פנה לציבור הישראלי בקריאה "לקום, להצטרף למולדת, למען המולדת". הוא אמר כי "אני מחכה שתקומו מכל המקומות, מכל המחנות, ותבואו לעשות. אין יותר שמאל וימין, דתיים וחילוניים, אנחנו חייבים לרכז מחנה אחד גדול. הפיצול הזה למחנות, ההתבצרות בכיתתיות איימו לחסל אותנו לכל אורך ההיסטוריה, פעם אחר פעם. ואנחנו מתקרבים לשם פעם נוספת. האויב האמיתי נמצא מחוץ למחנה, האויב האמיתי חובש כאפייה, לא כיפה. עלינו החילונים להתקרב לאחינו הדתיים, כדי שאלה יחזרו ויתקרבו אלינו. אנחנו מוכרחים ללמד אותם להחזיק בנשק, כי המלחמה על ארץ ישראל עוד לא התחילה. בהמשך דיבר זאבי על "תהליך מסוכן" של ההסלמה בקרב ערביי ישראל. הוא אמר כי "הממשלה הנוכחית, על כל מוביליה חייבת לפנות את הדרך. צריך לחזור לנחישות, להיזכר ברוח הציונית ששטפה פה את הארץ בסוף המאה הקודמת, ואז לחזור ולטפל בבעיות האמיתיות שלנו והן מבית. ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל. השם עוז לעמו יתן, השם יברך את עמו בשלום".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:ערוץ 1
יפתח פלמח זאבי. מתמודד
צילום:ערוץ 1
מומלצים