שתף קטע נבחר

ההרוגים בפיגוע ביגור: הסיפורים האישיים

8 בני אדם נהרגו בפיגוע התאבדות שאירע באוטובוס "אגד" קו 960 בסמוך לצומת יגור. בין ההרוגים בפיגוע שתי שוטרות מג"ב וארבעה חיילים

רב-שוטר קרן פרנקו, בת 18 רב-שוטר נועה שלמה, בת 18 רב סמל ניר דניאלי, בן 24 אבינועם אלפיה, בן 26 
רב"ט מיכאל וייסמן, בן 21 רס"ל שלומי בן חיים, בן 27 רס"ר שמשון סטלקול, בן 34 רס"ל זאב חניק, בן 24 

רב-שוטר קרן פרנקו, בת 18
שוטרות המג"ב קרן פרנקו, בת 18 ונועה שלמה, בת 18, כמעט לא נפרדו מאז שהכירו במג"ב: הן התגייסו יחד, הוצבו לשרת יחד, ישנו באותו חדר במיטת קומתיים, עשו משמרות יחד , שבתות יחד, פעילויות בפלוגה. אפילו את הנסיעות באוטובוסים הן היו מתאמות, למרות שגרו במקומות שונים - ולכן הן גם נהרגו יחד.

קרן ונועה התגייסו למג"ב בדצמבר האחרון, ושירתו כבקריות גבול בגשר אלנבי. הן היו בדרכן חזרה לבסיס כשנהרגו בפיגוע בצומת יגור.

חברה שלישית ששירתה איתן והיתה על האוטובוס, נפצעה באורח בינוני.

קרן נולדה ליוכי ולחיים פרנקו מקריית ים, לאחר שבע שנים של נסיונות להביא ילד לעולם. דודתה, ציפי פרנקו, סיפרה בבכי: " אחרי כל השנים האלה, הם שמרו עליה כמו בצמר גפן. הם קראו לה קרן כי קרן אור נכנסה אל חייהם כשהיא נולדה". קרן סיימה בהצטיינות את בית ספר התיכון "רודמן". לדברי דודתה, כיוון שהצטיינה גם בקורס הבקריות של מג"ב, התאפשר לה לבחור היכן היא רוצה לשרת - היא בחרה בגשר אלנבי.

"ההורים ביקשו ממנה שלא תשרת שם, שתהיה בסביבת הבית, אבל היא התעקשה. היא לא חששה לנסוע באוטובוסים, אבל הוריה חששו מאוד".

האחות הקטנה אורית (17) סיפרה בבכי כי קרן אהבה מאוד סרטים וכי חלומה הגדול היה לכתוב ספר.

היא הובאה למנוחת עולמים בבית העלמין צור שלום.

מפקדת יחידת הבקריות של מג"ב, פקד לינדה לוק, ספדה לה: "קרן, הגעת לפלוגה לפני כחודש וכבר ברגע הראשון נקשרת לבקריות ולחיילים, וגם אנו נקשרנו אלייך. מג"ב תמשיך להיות בית ומשפחה עבור בני משפחתך".

חזור למעלה
רב-שוטר נועה שלמה, בת 18
חברתה של קרן, נועה שלמה, סיימה את תיכון "עמל" בנהריה במגמת קולנוע וטלוויזיה. איציק שור, המורה שלה לקולנוע, סיפר: "נועה רקדה בלהקת המחול של בית הספר, היא היתה מהממת, בעלת לב זהב, עדינה מאוד. היא קיבלה את פרס כהוקרה על הצטיינותה וכשרונה בצילום".

אחותה ענבל, בת 25, סיפרה: "נועה הגיעה ל'אפטר' בגלל שהיתה אמורה להישאר שבת. היא אהבה את השירות, ותמיד הרגיעה אותנו שהיא במקום לא נורא. אני לא מצליחה לקלוט את האסון".

נועה הותירה אחריה הורים יוסי ופאני, ושתי אחיות בוגרות ממנה: ענבל ויעל.

הלווייתה תתקיים היום בשעה 16:00 בנהריה, לאחר שדודה, יהודה לנקרי, המכהן כשגריר ישראל באו"ם. יגיע מניו יורק.

חזור למעלה
רב סמל ניר דניאלי, בן 24
"אמא התחננה לפני ניר שלא יילך לצבא. אבל הוא אמר שקראו לו והוא חייב ללכת". כך, בכאב, סיפר תומר, אחיו של רס"ל ניר דניאלי, בן 24, שנהרג בפיצוץ באוטובוס בעת שהיה בדרכו לשירות מילואים.

"איבדתי אח גאון, ציוני מאוד. אתמול עוד דיברנו, והוא נתן לי עצות חשובות. זו הצוואה שהשאיר לי", סיפר תומר.

ניר דניאלי, תושב קריית אתא, עשה את שירותו הסדיר כלוחם בחטיבת גולני. לאחר שחרורו למד הנדסת חשמל בטכניון, ולפני מספר ימים גויס בצו 8 לבית לחם.

אלפים ליוו אותו לקבורה בבית העלמין בקריית אתא. "אנחנו עוברים ימים קשים, כשהעורף הופך לחזית", ספד לו מפקד הפלוגה.

ניר הותיר אחריו הורים, ענת ואורי, ושלושה אחים צעירים - תומר, אריאל ועודד.

חזור למעלה
אבינועם אלפיה, בן 26
"איבדתי אח יחיד, אח מדהים, חכם. בבוקר הוא הקדים לצאת כדי להגיע לתפילה בישיבה שלו בירושלים", כך ספד אתמול בכאב שגיא אלפיה, לאחיו הצעיר אבינועם.

אבינועם נולד בקריית אתא, למד בבית הספר הממלכתי-דתי "יבנה" ולמד בישיבה התיכונית בחיספין שבגולן.

"הכל היה אצלו בנועם. מצטיין, צנוע, חרוץ ומשקיען", ספדה לו דודתו, גינה גניאל.

אבינועם הותיר אחריו הורים, נתן ונעמי ואח, שגיא. הלווייתו התקיימה בבית העלמין בקריית אתא.

חזור למעלה
רב"ט מיכאל וייסמן, בן 21
רב"ט מיכאל וייסמן,בן 21, נהג בדרך כלל לנסוע מביתו בקריית ים לבסיסו, הסמוך למעלה אדומים, ברכבת. דווקא אתמול הוא חרג ממנהגו - ונסע באוטובוס.

"כששמענו על הפיגוע בכלל לא דאגנו. ידענו שמיקי נוסע ברכבת. פתאום החברה שלו התקשרה אלינו והודיעה שהבוקר הוא נסע באוטובוס", סיפרה בכאב אחותו אתי, בת 24.

וייסמן הותיר אחריו הורים, סולומון וליליאן, ואחות, אתי.

חזור למעלה
רס"ל שלומי בן חיים, בן 27
בערב החג השני של פסח תכננו שלומי בן חיים, בן 27, וחברתו זה חמש שנים, מיכל סייג, בת 26, לבשר לבני משפחותיהם כי קבעו מועד לחתונה וכבר קנו טבעות אירוסין. צו 8, שהקפיץ את שלומי לבית לחם, גרם להם לדחות את הבשורה.

שלשום הגיע שלומי ל"אפטר" מהמילואים. "רצינו לנצל את ה'אפטר' כדי לספר לכולם, אבל מיד כששלומי הגיע הביתה באו כל החברים לפגוש אותו, והתוכניות קצת השתבשו. הוא לא רצה לתת לי את הטבעת סתם כך. תכננו לצאת לסרט ולמסעדה, וכשזה לא יצא החלטנו לחכות ששירות המילואים ייגמר. כששמעתי שהוא נהרג, דבר ראשון באתי הביתה ושמתי את הטבעת על האצבע", סיפרה מיכל בבכי.

"פחדנו ממה שקורה בבית לחם. הוא סיפר לי שהוא ממש דילג בין המטענים וכדורי הצלפים. ב'אפטר' הוא כאילו הרגיש משהו. הוא שאל אותי 'אם יקרה לי משהו, לא תשכחי אותי?'. שלשום בערב, לפני שהלכנו לישון, הוא עוד רצה שנצטלם יחד", אומרת מיכל ומסתכלת בתמונה האחרונה.

זו אינה המזכרת המצמררת היחידה שנותרה משלומי: ביום ראשון האחרון הופיעה תמונתו ב"ידיעות אחרונות" בכתבה על פעולת צה"ל בבית לחם. "הוא היה שם, בלב הסכנות. מי האמין שהוא ייהרג דווקא בדרך, כאן ליד הבית", אומרת מיכל בכאב.

שלומי סיים את לימודיו ב"אורט" קריית מוצקין, ואת שירותו הצבאי עשה בחטיבת "גבעתי". בימים אלה עמד לסיים לימודי ראיית חשבון באוניברסיטת חיפה, בהצטיינות יתרה. "הוא היה ממש גאון. בקיא בכל התחומים, מחדשות ועד ספורט. פרפקציוניסט אמיתי", סיפרו בני משפחתו בקריית ים.

הוא הובא למנוחות בבית העלמין צור שלום בקריית ביאליק. שלומי הותיר אחריו הורים, יוסף ודניאלה, אח, מוטי, בן 24, ואחות, שירן בת 16.

חזור למעלה
רס"ר שמשון סטלקול, בן 34
"לעג הגורל הוא שהחמאס לקח אחריות על הפיגוע שבו שמשון נהרג. כשהשייח' אחמד יאסין ישב בכלא אשמורת, שמשון היה זה שהשגיח ושמר עליו שם".

כך סיפר ג'קי פרץ, גיסו של רס"ר שמשון סטלקול, בן 34, שנהרג בפיגוע בדרכו לעבודתו כסוהר בכלא אשמורת.

סטלקול הותיר אחריו אשה, סיגלית, בת 31, ושלוש בנות קטנות: ליאור, בת 6, הודיה, בת 4, ובת שבע, בת שנה וארבעה חודשים.

הוא הובא למנוחת עולמים בבית העלמין צור שלום באפק.

חזור למעלה
רס"ל זאב חניק, בן 24
רס"ל זאב חניק, בן 24, מכרמיאל גויס בצו 8 לשירות מילואים בבית לחם. הוא היה בדרכו חזרה ליחידה לאחר חופשה קצרה בבית - כשאירע הפיצוץ הנורא.

עם קבלת הבשורה על מותו, אביו בוריס חש ברע והוחש לבית החולים בנהריה. כעבור כמה שעות שוחרר לביתו.

זאב למד בתיכון "אורט מגדים" בכרמיאל. לאחר מכן שירת כחובש ב"גבעתי", ועם שחרורו החל ללמוד ביוטכנולוגיה במכללת "אורט בראודה" בכרמיאל.

רוחמה, חברתו ללימודים, סיפרה: "הוא בא לחופשה קצרה והביא איתו מזכרות מבית לחם. הוא התלבט אם לחזור ברכב שלו או באוטובוס - ובסוף החליט לנסוע באוטובוס. זאב היה בחור מדהים, מקסים, מוכשר וחכם, שאהב לעזור לכולם".

זאב הותיר אחריו הורים, אחות ואח.

חזור למעלה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
רב סמל ניר דניאלי ז"ל
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
צילום רפרודוקציה: מג"ב
רב-שוטר קרן פרנקו ז"ל
צילום רפרודוקציה: מג"ב
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
סמל מיכאל וייסמן ז"ל
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
רב סמל שלומי בן חיים ז"ל
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
רב שוטר נועה שלמה ז"ל
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
אבינועם אלפיה ז"ל
צילום רפרודוקציה: ידיעות אחרונות
צילום : רפרודוקציה ידיעות אחרונות
רס"ר שמשון סטלקול ז"ל
צילום : רפרודוקציה ידיעות אחרונות
מומלצים