שתף קטע נבחר

מה עדיף? הדברה מקצועית או תרסיסים לשימוש ביתי

יתרונה של ההדברה המקצועית הוא בכך שהיא פתרון כללי לדירה, ולא פתרון מקומי וזמני; מצד שני, הענף מרובה בחאפרים

עם בוא האביב והחרקים, מה עדיף - הדברה מקצועית או טיפול מתמשך באמצעות תרסיסים, דוגמת קיי 300 או קיי 500? יתרונה של ההדברה המקצועית הוא בכך שהיא פתרון כללי לדירה, ולא פתרון מקומי וזמני. בבית מתוחזק היטב היא יעילה בדרך-כלל לפחות לשנה. מדביר מקצועי יודע למצוא פתרונות גם לבעיות קשות כמו הרחקת יונים, ואין ספק שהדברה כזאת טובה למי שנבהל ומזעיק עזרה מול כל ג'וק.

 

החסרונות: ריבוי החאפרים בענף, כשאיכות העבודה בהתאם. אמנם היום חייב מדביר מקצועי לעבור קורס של המשרד לאיכות הסביבה, אבל עדיין קיימים מדבירים בלתי מוסמכים, שעובדים במחירים זולים יחסית. אבל גם מדבירים מוסמכים חותכים לעתים פינות, במספר שיטות. למשל, את ההדברה בפועל מבצע לא המדביר המוסמך אלא עובד, שיכול גם להיות סטודנט או חלטוריסט מכל סוג אחר, שמעולם לא נכח בקורס מקצועי. אפשר לחלטר גם בחומרי ההדברה: במפעלים מספרים על מדבירים שרוכשים חומרים זולים יחסית או מדללים חומרים כדי לחסוך בהוצאות.

 

ביצוע הדברה בבית כרוך בכאב ראש בלתי מבוטל. יש לרוקן את ארונות המטבח והאמבטיה, לשהות מחוץ לבית לפחות שעה, וחלק מהמדבירים דורשים שש שעות. אם יש בבית מישהו שסובל מבעיות נשימתיות הוא עלול להגיב לריח, אפילו באופן קשה. גם העלות גבוהה יחסית, אם כי המחירים ירדו בגלל התחרות: היום אפשר לבצע ריסוס להדברת מקקים בדירת שלושה חדרים ב-200-90 שקלים.

 

יתרונות התרסיסים: זולים יחסית (כ-25-19 שקלים), והשימוש בהם פשוט. מומחים טוענים שאפשר גם לרסס בעזרתם את הבית כולו למניעת ג'וקים לאורך זמן, אבל אז יש צורך לרוקן את הארונות על מנת להשיג יעילות טובה יותר, ובנוסף, היעילות נשמרת לתקופה של כחודשיים בלבד, ונפגעת בעקבות שטיפות חוזרות של הרצפה או הארון. יוצאי הדופן הם ספריים מיקרוקפסולריים, בעלי חומר שמשתחרר בהדרגה. הם מעט יקרים יותר, 30-20 שקלים למיכל, אבל יכולים להיות יעילים עד חצי שנה.

 

החסרון של כולם: אף אחד לא מנצח את הנמלים. הדרך היעילה להשמידן, מייעץ אלכס לנדסברג, מנכ"ל סנו, היא לחפש את קן הנמלים ולמחותו. אם הן מגיחות מתחת למרצפת או אריח קרמיקה - צריך לרסס ולסתום ברובה.

 

 

 

 


פורסם לראשונה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים