שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אמ"י מחרימה את יפה ירקוני

  איגוד אמני ישראל הודיע הבוקר על ביטול מופע מחווה ל"זמרת המלחמות" יפה ירקוני, בעקבות התבטאויותיה על מדיניות ישראל. מנהלה האישי: "היא פשוט רותחת"

  ערב המחווה לזמרת יפה ירקוני, כלת פרס ישראל, שהיה אמור להתקיים ביום שני, ה-29 באפריל, באולם נגה ביפו, "נדחה למועד בלתי ידוע". כך הודיעה הבוקר אגודת אמני ישראל, ברשותו של חנן יובל. ביטולו של הערב, שהיה יוזמה של אמ"י, קשור להתבטאויותיה של זמרת המלחמות בערב יום הזיכרון לחללי צה"ל.
  בשבוע שעבר אמרה ירקוני בראיון לגל"צ כי היא תומכת בסרבני השטחים, ומתחה ביקורת חריפה על מדיניות הממשלה. כמו כן אמרה ירקוני שבמידה והמצב יימשך כפי שהוא היא תמליץ לנכדיה לרדת מהארץ, והשוותה בין תמונות הילדים בשטחים לאלה של היהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה. דבריה של ירקוני עוררו זעם רב בקרב האמנים הישראלים, והיא זכתה לביקורת חריפה על דבריה, בין היתר גם על-ידי יו"ר אמ"י בעצמו.
  בתגובה רשמית של אמ"י כתב יובל: "במסגרת הראיון נאמרו על-ידי יפה ירקוני דברים שלא היה ראוי שיאמרו, בוודאי לא ערב המופע החגיגי לכבודה שנערך על-ידי אמ"י, שהינו ארגון א-פוליטי". יובל הוסיף וכתב: "בסערה שנוצרה בעקבות דבריה, נוצר מצב חדש שבו אין אפשרות לקיים את הערב אלא לדחותו למועד בלתי ידוע. אנו מצרים על המצב שנוצר". בערב עצמו אמורים היו להשתתף בין היתר: אלי יצפאן, יזהר כהן, אהוד מנור, קורין אלאל, סי היימן, מאיר סוויסה, אביהו מדינה, מוטי גלעדי, שלומית אהרון, ליאור פרחי, גבי ברלין ואמנים נוספים.
  יפה ירקוני מסרבת לעת עתה להגיב על ביטול המופע לכבודה, אולם נציגה, יוסי פלג, אמר ל-ynet: "היא פשוט רותחת. אוי לאותו הגוף שמניף את דגל חופש הביטוי והיצירה ומתנהג כך. אמ"י נושאת את דגל השיוויון ומציגה עצמה כגוף דמוקרטי שמתנגד לצנזורה, ומצד שני הוא סותם לאמנים את הפה. זכותה של יפה לומר מה שהיא רוצה, גם אם זה לא מוצא חן בעיניהם של יחידים. מה זה החרם הזה? חבל שיו"ר אמ"י כל-כך טיפש ולא מבין איזה נזק הוא גורם לעצמו, לארגון ולאמנים שהוא מייצג. הוא מוסיף נדבך נוסף לסתימת הפיות בארץ". לדבריו של פלג בניגוד למה שנכתב בעיתונות במהלך החג, ירקוני לא השוותה בין מדיניות צה"ל לזו של הצבא הנאצי. "היא דברה על התמונות של הילדים ממחנה הפליטים שהזכירו לה תמונות ממלחמת העולם השנייה".
  למרות הביטול, מקורבים של הזמרת מסרבים לשתף פעולה עם החלטת אמ"י, ונראה כי הערב המתוכנן יתקיים בפורמט שונה מעט, וככל הנראה יערך בתיאטרון "צוותא" בתל-אביב. מאחורי הערב החלופי עומד המעבד המוזיקאלי עוזי אסנר, שליווה את ירקוני במשך שנים, והיה אמור להיות מנהלו המוזיקאלי של המופע.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ירקוני. זכותה לומר מה שהיא רוצה
  משה שי
  יובל: אמרה דברים שראוי שלא היו נאמרים
  משה שי
  לאתר ההטבות
  מומלצים