שתף קטע נבחר

69 אחוז מתושבי חולון מרוצים מהמגורים בעיר

בסקר שערכה עיריית חולון בקרב 1500 תושבים עלה: 14 אחוז לא מרוצים מהמגורים בעיר; 32 אחוז מתושבי שכונת נאות שושנים לא מעוניינים להמשיך לגור בעיר; רק שישה אחוזים סבורים כי איכות חיים בחולון היא היתרון הבולט בה כעיר; העירייה :ישנה עלייה ברמת שביעות הרצון"

69 אחוז מתושבי חולון שבעי רצון מהמגורים בעיר ו- 70 אחוז מהם מעוניינים להמשיך ולהתגורר בה. כך עולה מסקר טלפוני שערכה העירייה בינואר 2001, באמצעות חברת גאוקרטוגרפיה, בקרב 1500 תושבים בגלאי 18 ומעלה.
הסקר פורסם בחוברת שהפיקה לאחרונה העירייה, "העירייה בראי התושבים", שבה מובאת גם תוכנית העבודה העירונית לשנת 2002.
רוב משתתפי הסקר שהביעו שביעות רצון ממגוריהם בחולון הם בגלאי 45 ומעלה, עולים חדשים ובני המעמד הבינוני-נמוך. 14 אחוז ממשתתפי הסקר הביעו אי שביעות רצון מהמגורים בעיר.
משתתפי הסקר שאינם מעוניינים להמשיך ולגור בחולון הם צעירים, דתיים ובני המעמד הגבוה, ביניהם 32 אחוז מתושבי שכונת נאות שושנים ו- 20 אחוז ומעלה מתושבי שכונות קרית בן גוריון, נאות בן גוריון וקרית שרת מערב גם יחד.
הסקר מצא כי 46 אחוז מתושבי חולון סבורים כי בשנתיים האחרונות חל שיפור באיכות החיים בעיר, עליהם נמנים תושבים בגלאי 65 ומעלה, בעלי השכלה נמוכה, עולים חדשים ובני המעמד הנמוך.
עוד השיבו משתתפי הסקר כי היתרון הבולט בחולון כעיר הוא מיקומה הגאוגרפי, קרי קירבתה לאיזור תל אביב. רק שישה אחוזים מהנשאלים סבורים כי איכות החיים בעיר היא היתרון הבולט בה.

רוצים יותר חוגים

בני 48-18 ובני המעמד הכלכלי הגבוה השיבו כי חולון היא עיר משעממת. לעומת זאת, בני 45 ומעלה, מסורתיים, עולים חדשים ובני המעמד הנמוך חשים גאווה על מגוריהם בחולון. עוד עולה מהסקר כי לפחות 40 אחוז ממשתתפיו חושבים ששיפוץ וטיפוח השכונות הוא נושא הטעון שיפור וטיפול. 51 אחוז ממשתתפי הסקר סבורים כי יש להפעיל יותר חוגים בעיר, ולקיים יותר פעילויות יזומות עבור בני נוער ולמבוגרים.
מבדיקת יחס משתתפי הסקר למערכת החינוך בחולון, תוך התחשבות בעובדה כי ב- 54 אחוז מבתי האב בחולון אין ילדים במערכת החינוך העירונית, נמצא כי בתי הספר היסודיים, החטיבות והתיכונים מוערכים כבינוניים וגני הילדים זוכים להערכה בינונית-גבוהה. עוד מגלה הסקר כי למעלה מ- 80 אחוז מקרב ילדים ובני נוער בעיר אינם שייכים לתנועות נוער.

780 תלמידים עזבו

לאחרונה קיימה העירייה כנס בבית שטיינברג בחולון, שבו הוצגה בפני מנהלי מחלקות בעירייה תוכנית העבודה לשנת 2002 ויעדים שהושגו בשנה החולפת. התוכנית מבוססת, בין היתר, על תוצאות הסקר.
מהישגי מינהל החינוך בעירייה לשנת 2001, כפי שהוצגו בחוברת אותה הפיצה העירייה, עולה כי מתוך 24 מוסדות חינוך שבהם לומדים תלמידים בגלאי כיתות ז'-יא' עזבו בקיץ אשתקד 780 תלמידים את מערכת החינוך, מהם 565 תלמידי חטיבות ביניים, כש- 66 מהם עזבו את העיר. מעיריית חולון נמסר בתגובה: "במסגרת מדיניות העירייה לספק שירות איכותי והולם לתושבי חולון, מבצעת העירייה מעת לעת סקרי שביעות רצון משירותי העירייה בתחומים השונים. נתוני הסקר האחרון הצביעו על עלייה עקבית ברמת שביעות רצון התושבים ממגוון השירותים העירוניים. בעקבות הסקר הוכנה תכנית עבודה לשנת 2002, אשר לקחה בחשבון את ממצאיו וכללה תוכניות לשיפור הנושאים שהועלו ע"י התושבים. חשוב לציין כי ראש העירייה, מוטי ששון, מייחס חשיבות רבה לתוצאות הסקרים, דבר הבא לידי ביטוי בתוכנית העבודה השנתית"

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסך הכל - עלייה בשביעות הרצון
מומלצים