שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סנאטורים: לשלול את אשרת הכניסה של ערפאת לארה"ב
  הצעת חוק החדשה קוראת גם להקפיא את נכסי אש"ף בארצות הברית. הסנאטורית דיאן פיינשטיין: יוקם מנגנון שיעסוק בהחרמת רכוש של אש"ף במדינה

  הצעת חוק בסנאט: לשלול מיו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, את הזכות להיכנס לארצות הברית. ההצעה קוראת גם להקפיא את נכסי אש"ף במדינה.
  ההצעה הוגשה על ידי הסנאטורים דיאן פיינשטיין ומיץ' מק'קונל "בעקבות חשיפת מסמכים המעידים כי ערפאת נותן מקלט וחסות למבצעי טרור, ומשתתף באופן פעיל בייזום ומימון של מעשי טרור ומבצעי חבלה בהם נהרגו אזרחים חפים מפשע".
  הסנאטורית פיינשטיין מקליפורניה אומרת כי "אין שום סיבה שנערה פלסטינית תישא על גופה חגורת נפץ, שמטרתה היחידה הינה להרוג נשים וילדים חפים מפשע". לדבריה, "זכות הכניסה לארצות הברית תישלל גם לבעלי תפקידים בכירים באש"ף, ואנו מציעים גם להגביל את חופש התנועה של אנשי אש"ף באו"ם". הסנאטורית פיינשטיין אומרת כי על פי ההצעה, יוקם מנגנון שיעסוק בהחרמת רכוש וחשבונות בנק של אש"ף הנמצאים בארצות הברית.
  באופן מעשי ייצור החוק, אם יתקבל, פגיעה משמעותית ביחסים שבין האמריקנים לבין הרשות הפלסטינית ומהווה מעין הכרזה של הסנאט כי אש"ף הינו ארגון טרור.
  עו"ד ליעם שוורץ, המתמחה בדיני הכניסה לארצות הברית, אמר ל-ynet כי "הצעדים המוצעים על ידי חברי הסנאט דומים, וכנראה לא במקרה, לצעדים המוטלים על כל ארגון טרור המוכרז ככזה על ידי משרד החוץ האמריקני".
  לדברי שוורץ, "זוהי התפתחות משמעותית אשר מבטאת שינויים עמוקים בדעת הקהל האמריקנית, אשר נותנת משמעות למידע העצום התומך בכך שיאסר ערפאת ואש"ף נותנים חסות ומקלט לטרור ולטרוריסטים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים